sprzątanie poremontowe

Remont domu lub mieszkania bywa koniecznością, jednak wiązać się on może ze sporym bałaganem, jaki pozostawią po sobie fachowcy. Do uprzątnięcia wszystkich pozostałości po remoncie potrzeba często profesjonalnej ekipy. Wysprzątanie pomieszczenia po generalnej renowacji wymaga nie lada wysiłku i zajmuje sporo czasu.

Jaki rodzaj zabrudzeń generuje remont?

Jeśli masz duży dom, wiesz z pewnością, że nawet codzienne sprzątanie wymaga zasobów energii i czasu. Sprzątanie po remoncie jest jeszcze większym wyzwaniem. Oprócz klasycznego czyszczenia, bardzo często trzeba usunąć z pomieszczenia większe kawałki gruzu czy wyczyścić plamy z farby. Dodatkowo, po remoncie bardzo często mamy do czynienia z trudno zmywalnym pyłem poremontowym, który może osadzać się w każdym zakamarku pomieszczenia. Oznacza to, że należy przetrzeć dokładnie wszystkie elementy przestrzeni, takie jak kaloryfery czy futryny, co może zająć sporo czasu i wymagać użycia specjalnych detergentów. Z uwagi na różny stopień zabrudzeń, sprzątanie poremontowe warto zlecić profesjonalistom z yesczysto.pl. Profesjonalna ekipa wyczyści nawet trudno dostępne miejsca w dokładny sposób. Jest to tyle istotne, że nieposprzątany dokładnie pył poremontowy może unosić się w powietrzu jeszcze przez długi czas, powodując między innymi trudności w oddychaniu.

Jak czyścić zabrudzenia po remoncie?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się sprzątać mieszkanie po remoncie samemu, czy z ekipą, musisz wiedzieć, że sprzątanie poremontowe poszczególnych partii pomieszczenia może wymagać zastosowania różnego rodzaju metod. Najważniejsze jest prawidłowe rozplanowanie pracy tak, aby w pierwszej kolejności usunąć wszystkie większe elementy, jakie pozostały po pracach remontowych. Na placach budowy istnieją specjalne śmietniki na gruz, niezużyte belki i inne większe elementy pozostałe po budowie. Jeśli nie masz w otoczeniu swojego mieszkania takiego kontenera, postaraj się w miarę posortować pozostałości pod względem materiału – wiaderka po farbach włóż do worka przeznaczonego do śmietnika na tworzywa sztuczne, resztę śmieci możesz wrzucić do ogólnego pojemnika.

Kiedy uporasz się z większymi gabarytami, przeskanuj pomieszczenie w poszukiwaniu tasiemek, które oznaczają namalowane linie, lub były używane do zaznaczenia poszczególnych elementów w toku remontu. Dopiero, kiedy wszystkie tasiemki będą zerwane, a gruz wyniesiony, możesz zabrać się za dokładne odczyszczanie pomieszczenia z pyłu poremontowego.

Ile trwa sprzątanie po remoncie?

Sprzątanie po remoncie może trwać krócej i dłużej, i jest to zależne między innymi od wielkości pomieszczenia, ale także stopnia zabrudzenia. Warto jednak przeznaczyć sobie na nie co najmniej jedno popołudnie. W istocie niezwykle rzadko zdarza się, aby sprzątanie poremontowe trwało tak krótko – średnio, pięcioosobowa ekipa sprzątająca dom po remoncie poświęca na taką pracę 10 – 11 godzin. Wszystko więc zależy między innymi od tego, ile osób masz do pomocy, oraz czy zdecydujesz się zlecić usługi specjalistycznej firmie – to drugie rozwiązanie jest często wybierane z uwagi na doświadczenie firm sprzątających i dokładność, z jaką pomieszczenie jest czyszczone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ