budowa hal

Hale stalowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Są popularną alternatywą dla murowanych magazynów i wielu innych typów budynku. I nic w tym dziwnego. Są wytrzymałe, szybko się je stawia, mają szerokie zastosowanie i stosunkowo niską cenę. Zobacz kiedy warto skorzystać ze stal halowych i co je wyróżnia na tle konkurencji.

Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe cieszą w Polsce dużą popularnością. Można to zauważyć w zmieniającym się krajobrazie przydrożnych budynków przemysłowych. Małe garaże i murowane magazyny zostały zastąpione przez hale stalowe. Stosuje się je w różnego rodzaju przemyśle. Nie mają ograniczeń, można wykorzystać je zarówno do magazynowania produktów spożywczych, jak i samolotów. Skąd rosnąca popularność hal stalowych?

Potrzeba przechowywania rzeczy towarzyszy nam od zawsze. Jednak do niedawna korzystaliśmy głównie z murowanych lub drewnianych budynków. Oczywiście dalej się te materiały wykorzystuje, jednak nie są one już głównym budulcem hal magazynowych. Dlaczego? Wraz z rozwojem  przemysłu i współczesnego świata wzrósł popyt. Dalej wzrasta. To z kolei oznacza, że potrzebujemy coraz więcej miejsca do przechowywania. Z czasem zaczęły pojawiać się przestronne hale namiotowe, jednak nie są one tak wytrzymałe jak hale stalowe. Hale wykonane ze stali są wytrzymałe, estetyczne i mają wszechstronne zastosowanie – to właśnie dlatego stały się głównym zamiennikiem tradycyjnych magazynów.

Jedną z głównych zalet stal halowych Tenistal jest mnogość zastosowań. Głównie używa się ich w przemyśle, jako hale magazynowe, jednak równie dobrze sprawdzą się jako:

  • miejsce na warsztat samochodowy,
  • pomieszczenia rolnicze i hodowlane (pomieszczenia dla maszyn, kurniki, obory, a nawet ujeżdżalnie dla koni),
  • hangary samolotowe,
  • garaże itp.

Konstrukcja hal stalowych

Swoją wytrzymałość hale stalowe https://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-przemyslowe/hale-stalowe/ zawdzięczają nie tylko materiałom, z których są wykonane, ale także specyficznej konstrukcji. Hale stalowe powstają na bazie szkieletu zbudowanego z ocynkowanych profili stalowych, giętych na zimno. Następnie są one obudowywane płytami warstwowymi, które także tworzą izolację. Na sam koniec kładzie się również płyty wełny mineralnej lub styropianu. Konstrukcja hali stalowej jest lekka, ale jednocześnie wyjątkowo wytrzymała. Szybko się ją stawia (w porównaniu do hal murowanych, czy drewnianych) i równie szybko można ją w razie potrzeby zdemontować.

Zalety  hal stalowych

Kilka zalet już wymieniliśmy, takie jak wszechstronność zastosowania, czy wytrzymałość, Jednak to nie jedyne zalety hal stalowych. Ich dużą zaletą jest przestronność. Mogą być zarówno małe, jak i duże, a cena liczona jest od metra kwadratowego hali. Dzięki temu wiesz, na jaki rozmiar możesz sobie pozwolić. Co ważniejsze hale stalowe są stosunkowo tanie w budowie i nierzadko opłacają się dużo bardziej niż tradycyjne budynki.

Hale stalowe mają nowoczesny wygląd, dzięki czemu nie odstają od panujących trendów architektonicznych. Dzięki temu mogą służyć nie tylko jako hala produkcyjna, czy magazynowa, ale jako reprezentacyjna siedziba firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ