Jasne, ciepłe i przytulne wnętrza to coś, co każdy chciałby mieć we własnym domu. Szczególnie salon urządzony w stylu prowansalskim wydaje się być idealnym miejscem do relaksu dla całej rodziny. Styl ten jest wyjątkowo wdzięczny i świetnie się sprawdza czy to w większych pomieszczeniach, czy też w tych mniejszych. Meble prowansalskie mogą prezentować się pięknie, jednak należy pamiętać o umiarze. Gdy salon zostanie przytłoczony dodatkami w tym stylu wyglądać może kiczowato, a im mniej, tym lepiej.

Główne cechy stylu

Meble prowansalskie zazwyczaj dostępne są w kolorach jasnych: biel, beż, jasny brąz. Jednak barwy te łamane są intensywnym niebieskim, fioletowym oraz żółtym. Dobierając wszystkie elementy do siebie, warto pamiętać również o drewnianych i żeliwnych meblach. To właśnie one stanowią element wyróżniający. Poza meblami bardzo dużą rolę w stylu prowansalskim odgrywa także światło. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym warto zainwestować w wiele punktów świetlnych. Nie musi to być bardzo jasne światło, może być delikatne. Takie, które stworzy bardzo miłą atmosferę oraz przyjemny klimat. Jeśli już decydujemy się na lampy, to te, które posiadają żeliwne elementy. Do nich warto dopasować wiklinowe lub płócienne abażury.

Drewno przede wszystkim

Decydując się na kupno mebli prowansalskich, musimy wybrać bardzo dobrej jakości drewno. Być może jest ono nieco droższe, lecz trudno je przecenić. Musimy też pamiętać, że meble są zakupem na całe lata, jeśli będą porządne, to nawet następne pokolenia będą z nich korzystać w przyszłości. Najmodniejsze są obecnie meble drewniane stylizowane na nieco przestarzałe. Mogą one wyglądać bardzo oryginalnie, jeśli do wnętrza dobierzemy jeszcze kwiaty, koce i poduszki z naturalnych tkanin i inne naturalne ozdoby.

Moc natury

Kolejny element stylu prowansalskiego to właśnie naturalne materiały, do którego zalicza się również drewno. Meble prowansalskie wykonane muszą być więc z prawdziwego drewna. Popularne są też takie, które udekorowane zostały ciekawymi zdobieniami. W kuchni mogą to być żeliwne klamki, w salonie natomiast wiklinowe koszyczki oraz szkło. Meble z witrynami też kojarzą nam się ze stylem prowansalskim. To w nich postawić warto zdobione naczynia, czy inne dodatki. Do podstawowych mebli prowansalskich zaliczyć należy kredens, taki, jaki kiedyś stał u naszych babć, czy stół z litego drewna, najlepiej obszerny z ozdobnymi nogami. Z kupnem tych mebli nie powinno być żadnego problemu, ponieważ styl prowansalski cieszy się sporym zainteresowaniem. Warto przejrzeć oferty sklepów stacjonarnych, jak i internetowych.

Artykuł zainspirowany meblami prowansalskimi dostępnymi w sklepie https://birdsoflove.pl/pol_m_Meble-Prowansalskie-255.html

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ