Aranżacja salonu - jakie płytki wybrać?

Miłych gości nie prosi się do łazienki ani do kuchni, a do sypialni tylko sporadycznie. Miłych gości prosi się przede wszystkim na salony! Salon stanowi reprezentacyjne centrum domu, ponadto właśnie w tym pomieszczeniu domownicy dzielą ze sobą najwięcej czasu. To jasne, że należy zadbać o jego aranżację i nie zapomnieć nawet o najmniejszej rzeczy. Równie ważny jak dobór gustownych mebli i wysokiej jakości oświetlenia jest trafiony zakup… płytek podłogowych.

Podłoga bywa niedocenianym elementem wnętrza. Niesłusznie. Jej harmonijne wizualne współgranie z resztą wystroju ma niebagatelny wpływ na estetyczne wrażenia płynące z przebywania w salonie, a jej wytrzymałość i łatwość usuwania zabrudzeń potrafi na lata uwolnić od zmartwień o utrzymanie pokoju głównego w należytym porządku. Z tego powodu na podłogę polecamy nowoczesne płytki do salonu.

Zalety płytek podłogowych w salonie

Choć w salonie częściej spotyka się parkiety bądź panele, płytki podłogowe stanowią doskonały wybór.

Po pierwsze, są wytrzymałe. Solidne płytki podłogowe nie rozejdą się i nie zaczną suwać ani klekotać jak podstarzałe panele. Obce są im również takie problemy jak wypaczanie się pod wpływem wilgoci. Twarde płytki wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii produkcyjnych opierają się ścieraniu i nie rysują się, w przeciwieństwie do parkietów, w których naturę ten problem wydaje się wręcz wpisany, nawet, gdy są położone i wykończone tak starannie jak to możliwe.

Po drugie, płytki są odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu. Wypadki chodzą po ludziach, a usuwanie niektórych rodzajów plam bywa niezmiernie skomplikowane. Przykład? Tłuste plamy z żywności – jeżeli salon bywa używany jako jadalnia, ryzyko ich powstania bywa bardzo duże, a wywabianie ich z drewnianych podłóg wiąże się z użyciem specjalnej chemii i ryzykiem powstania odbarwień. Ceramiczne płytki podłogowe zazwyczaj wystarczy przetrzeć na mokro, a nawet jeżeli zajdzie potrzeba wykorzystania mocniejszych środków, nie zrobią one wrażenia na wykonanej z nich podłodze.

Oprócz względów praktycznych, kolejnym powodem by wybrać nowoczesne płytki podłogowe do salonu jest różnorodność typów i wzorów, w jakich są one oferowane.

Płytki podłogowe – rodzaje

Czasy burych, monotonnych PRL-owskich kafelków dawno już minęły. Obecnie wiodący producenci wyposażenia wnętrz prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz nowszych, oryginalnych wzorów płytek. Dziś do każdego wystroju, każdej konwencji kolorystycznej i każdego typu wzornictwa można dobrać pasujące płytki. W sprzedaży z łatwością da się odnaleźć wymarzone barwy, fakturę i kształt.

Pastelowe kolory i geometryczne wzory w stylu retro? Proszę bardzo! Nowoczesne, śmiałe, albo zupełnie stonowane powierzchnie kafelków w kształcie prostokątów, sześciokątów albo jeszcze bardziej wymyślnych figur? Nie ma problemu! Przy wyborze płytek ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia i upodobania. W ofercie sklepów oferujących płytki podłogowe rodzaje dostępnego towaru swoją różnorodnością i nieprzebraną mnogością zaspokoją nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Jak widać, wybór płytek na pokrycie podłogi w salonie to być może mniej popularny, ale rozsądny i praktyczny wybór. Jego realizacja nie powinna przysparzać wielu trudności. Obecnie sprzedawcy zapewniają dostęp do płytek każdego typu. Weźmy za przykład sklep ModnyDom24: samych płytek przeznaczonych do układania na podłodze można tam nabyć w jednym z ponad tysiąca rodzajów! Kupując płytki w ModnyDom24 można mieć pewność, że skorzysta się z dobrodziejstw płytek wysokiej jakości, bowiem przedsiębiorstwo to oferuje wyroby czołowych polskich i światowych producentów wyposażenia wnętrz.

Zachęcamy do puszczenia wodzy wyobraźni i zobaczenia swojego salonu w nowym, odświeżającym i funkcjonalnym wydaniu – z podłogą z płytek. A potem do realizacji go z wykorzystaniem pierwszorzędnych materiałów w dobrej cenie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ