Jak stworzyć romantyczną dekorację salonu?

Oświadczynowa kolacja, rocznicowy obiad, wyjątkowy wieczór przy filmie – wszystkie te okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Jak sprawić, by Twoja ukochana poczuła się wyjątkowo? Zadbaj o romantyczną dekorację salonu. Świeczniki na podgrzewacze, kwiaty, kadzidełka – podpowiadamy co wybrać, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój.

Świeca to absolutna podstawa romantycznego wystroju

Być może to oczywistość, ale warto podkreślić, że absolutnie niezbędnym elementem dekoracyjnym są świece. Generują one ciepłe, przyjemne światło, które nadaje wnętrzu oczekiwanej przytulności. W ten sposób chętniej spędzamy w nim czas. No ale jak wyeksponować takie świecie? Ile powinniśmy ich postawić? Przede wszystkim warto zainwestować w eleganckie świeczniki na podgrzewacze oraz paczkę samych podgrzewaczy. Jak wiadomo bowiem świece są różne – mniejsze, większe, o różnych kształtach. Podgrzewacze natomiast zawsze mają standardowy, ten sam rozmiar. Wobec tego dobierzemy do nich każdy rodzaj podgrzewacza. To praktyczne i bardzo efektowne rozwiązanie. Jakie świeczniki na podgrzewacze warto wybrać? Na rynku znajdziesz szeroką gamę produktów. Warto dobrać je do charakteru i kolorystyki danego wnętrza.

Kobiety kochają kwiaty

Nie ma kobiety, która nie lubi dostawać kwiatów. W ten sposób czują się kochane i doceniane. Raz na jakiś czas warto zatem wyposażyć się w bukiet pięknych róż i powiedzieć ukochanej, jak bardzo ją cenimy. Na wyjątkowe okazje kwiaty mogą stać się też elementem dekoracji wnętrza. Świetnie będą się prezentowały w wazonie. Szczyt romantyzmu osiągniemy natomiast wtedy, gdy użyjemy płatków kwiatów i wysypiemy je na stole albo stworzymy z nich ścieżkę przez salon dla naszej ukochanej. Piorunujący efekt gwarantowany. Obok świeczników na podgrzewacze stawiamy zatem na kwiaty. Jaki rodzaj? Pewnie sam najlepiej wiesz, jakie lubi Twoja ukochana. Róże, lilie, konwalie, słoneczniki – zaskocz ją czymś wyjątkowym.

Dodatkowe, drobne dekoracje

Urządzając wnętrze na romantyczną kolację na pewno przydadzą się świeczniki na podgrzewacze i kwiaty. Poza tym warto dorzucić kilka subtelnych, ale eleganckich dekoracji. Kobiety doceniają partnerów o dużej kreatywności i inwencji twórczej. Daj się zatem ponieść swojej wyobraźni. Takimi drobnymi dekoracjami mogą być na przykład wycięte z papieru serca, które przypniemy do zasłon albo ułożymy na komodzie. Mogą to być również piękne serwetki albo wyjątkowy bieżnik na stół. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z liczbą dodatków, bo w ten sposób można uzyskać dokładnie odwrotny od zamierzonego efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ