Porządek w łazience

Bałagan w łazience wydaje się powstawać samoistnie. Niestety w małych łazienkach szczególnie rzuca się w oczy, zagracając przestrzeń i zasłaniając to, co mamy w niej ładnego. Aby do tego nie dopuścić, warto zastosować się do poniższych porad.

Po pierwsze: meble

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych to konieczność, jeśli chcemy zaprowadzić porządek. Jak je wybrać? Jakie powinny być meble łazienkowe?

Przede wszystkim powinny być pojemne. Mogą mieć formę tradycyjnych szafek. Jeśli jednak mamy nieco zdolności do majsterkowania, warto pokusic się o własnoręczne wykonanie szafek np. we wnękach lub uskokach ścian. Nie tylko dopasujemy meble do swoich potrzeb, ale także nadamy łazience ciekawy, wyjątkowy design.

Jeśli jednak nie mamy możliwości zrobić szafek samemu, pozostaje nam je kupić. Zacznijmy od szafki pod umywalkę, która może być wyposażona w szuflady lub półki. Jest ona bardzo praktyczna i daje dużo miejsca do przechowywania, nie rezygnujmy więc z jej zakupu. Umiescimy w jej wnętrzu wszystkie podręczne przybory, jak szczoteczki do zębów czy szczotkę do włosów.

Alternatywę może tu stanowić zakup umywalki nablatowej i dowolnej szafki pod nią. Zaletą tego rozwiązania jest to, że szafka może być na prawdę duża, podczas gdy szafka pod zwykłą umywalkę ma powierzchnię samej umywalki.

Także przestrzeń wokół bidetu lub muszli klozetowej warto wykorzystać do przechowywania np. zapasów papieru toaletowego lub środków czystości.

Półeczki przydadzą się w każdej ilości, zwłaszcza jesli metraż naszej łazienki nie pozwala na zainstalowanie wystarczającej ilości mebli. Odpowiednio dobrane do wystroju koszyczki i skrzyneczki, ustawione na półkach, nie tylko zorganizują i pomieszcza nasze bibeloty, ale także dodadzą łazience uroku.

Akcesoria

Akcesoria, które pozwolą nam zapanować nad bałaganem w łazience to np.

– wieszaki, uchwyty i drążki, dzieki którym zapanujemy nad naszymi szlafrokami, ręcznikami i piżamami, które dotąd rzucaliśmy w kąt lub na szafkę. Drążki pozwolą także na szybsze wyschnięcie ręczników;
– kubeczek na szczoteczki do zębów – powieszony na ścianie nad umywalką pozwoli na szybkie odłożenie szczoteczki po umyciu zębów i może stanowić ładną dekorację łazienki;
– dozownik mydła – świetnie sprawdzi się jako zamiennik niezbyt estetycznej mydelniczki. Możemy go kupić w komplecie z kubeczkiem na szczoteczki do zębów.

Sporo jest akcesoriów, dzięki którym zapanujemy nad bałaganem w łazience. Ładnie i z fantazją wykonane – będą stanowiły połączenie dobrego smaku z funkcjonalnością.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ