Bateria podtynkowa czy natynkowa

Wybór baterii łazienkowych jest obecnie bardzo szeroki, jednak w pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad tym, jaki wariant montażu armatury prysznicowej będzie odpowiedni w naszym przypadku. Do wyboru mamy baterię podtynkową oraz nadtynkową, które różnią się przede wszystkim przebiegiem prac remontowych oraz efektem wizualnym. Który rodzaj warto wybrać?

Jakie aspekty wziąć pod uwagę, wybierając sposób montażu baterii?

Baterie podtynkowe i nadtynkowe mają wiele zalet, jednak nie są wolne od wad. Oba rozwiązania różnią się od siebie przede wszystkim uzyskanym efektem wizualnym, ale również rodzajem prac montażowych, jakie należy przeprowadzić. Decydując się na baterię podtynkową bądź nadtynkową, zastanówmy się przede wszystkim:

  • jak duży remont łazienki planujemy,
  • w jakim stylu urządzimy łazienkę,
  • jakim budżetem dysponujemy,
  • jak wiele miejsca mamy do zagospodarowania?

Bateria nadtynkowa czy podtynkowa- zalety i wady obu rozwiązań

Bateria podtynkowa doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny, w którym obecnie wiele osób decyduje się wykończyć łazienkę. Ponadto łatwo ją utrzymać w czystości, a poste i niewielkie elementy sprawdzają się nawet przy małych powierzchniach. Niemniej jednak bateria łazienkowa podtynkowa wymaga odpowiedniego zaplanowania, najlepiej na etapie projektowania łazienki. Jej montaż wiąże się bowiem ze znaczną ingerencją w ściany, przez co nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli planujemy jedynie niewielki remont. Zwróćmy uwagę na fakt, iż często instalacje podtynkowe są droższe, niż natynkowe. Te z kolei są znacznie łatwiejsze w montażu, dzięki czemu pozwalają w krótkim czasie odświeżyć wygląd łazienki. Zewnętrzny korpus baterii może też stanowić element dekoracyjny, pełniąc też funkcję praktyczną, na przykład w postaci półeczki na kosmetyki. Niemniej jednak bateria natynkowa jest nieco trudniejsza w utrzymaniu, gdyż wymaga odpowiedniej konserwacji, aby zawsze prezentować się nienagannie.

Jaką baterię łazienkową wybrać?

Baterie łazienkowe (https://arenalazienek.pl/pl/c/Baterie/139) powinniśmy wybierać, mając na uwadze przede wszystkim własne upodobania. Musimy też wziąć pod uwagę plany dotyczące naszej łazienki. Przyjęło się, że bateria podtynkowa lepiej sprawdzi się w małych łazienkach, jednak obecnie zasada ta nie jest już ściśle przestrzegana. Nowoczesne rozwiązania pozwalają tak dopasować poszczególne elementy, aby zaoszczędzić jak najwięcej cennego miejsca. Tymczasem dysponując większą przestrzenią, nie musimy decydować się na baterię natynkową, zwłaszcza jeśli cenimy sobie minimalizm oraz łatwość utrzymania czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ