Girlandy we wnętrzach

Stale poszukujemy nowych sposobów na udekorowanie naszych mieszkań. Czasem w tych poszukiwaniach znajdujemy nowe zastosowania dla przedmiotów, których przeważnie używamy do innych celów. Tak samo jest w przypadku girland, które mogą służyć nie tylko do udekorowania bożonarodzeniowej choinki.

Różne rodzaje girland

Na rynku istnieje co najmniej kilka rodzajów girland, które z powodzeniem możemy wykorzystać aby udekorować pomieszczenie. Ponad to rozjaśnią one pokój swoim delikatnym światłem i nadadzą mu przyjemnego klimatu.

A oto rodzaje girland:

– girlandy z tradycyjnymi żarówkami – takie, jakie niegdyś były wieszane właśnie na choince. Mają postać żarówek umieszczonych w równych odstępach na kablu. Dają jasne światło, a żarówki mogą być małe lub duże, wybieramy w zależności od gustu;
– girlandy z żarówkami LED – mogą być używane i we wnętrzach, i na zewnątrz. Dzięki temu, gdy nie są już potrzebne w domu, możemy udekorować nimi balkon lub taras, gdzie mogą stanowić alternatywę dla lampionów. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych;
– cotton balls – przepiękne bawełniane kuleczki z umieszczonymi wewnątrz żarówkami LED, dają delikatne, rozproszone światło, które nie tylko rozjaśnia pomieszczenie, ale nadaje mu uroku i romantyzmu.

Gdzie zawiesić girlandy?

Każde miejsce jest dobre, by zawiesić w nim girlandy. Jeśli umiejscowimy je na karniszu – ich światło pięknie podkreśli kolor, fakturę i wzory na firankach i zasłonach.
Girlandy dobrze spełnią swoje zadanie także w pokoju dziecięcym, kuchni, oraz na zewnątrz.

Najwięcej okazji do podziwiania naszych girland będziemy mieli, jesli powiesimy je w widocznym miejscu w salonie. Możemy podwiesić je pod półkę z książkami, podkreślic ich delikatnym światłem zdjęcia powieszone na ścianie. Możliwości aranżacyjne mamy nieskończone.

Drugim pomieszczeniem, któremu przydadzą się girlandy, jest sypialnia. Zarzucone na zagłówek łóżka czy na szafkę nocną – dadzą delikatne światło, które pozwoli zbudować w tym pomieszczeniu atmosferę intymności i wyciszenia.

Mnóstwo frajdy z girland będą miały dzieci, i to w ich pokojach girlandy przydzadzą się jako dodatkowe źródło światła. Możemy zostawić włączone girlandy na noc, dzięki czemu wybudzony ze snu maluch nie wystraszy się.

Tylko od naszej wyobraźni zależy, jaki sposób wykorzystamy te, wydawałoby się, niemodne ozdoby. Projektanci tchnęli w nie nowe życie, nadając im nowoczesne formy i piękne kolory. My musimy już tylko zastanowić się, ile kompletów potrzebujemy i gdzie je zawiesić by były dobrze widoczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ