Ile trzeba wydawać na wkłady do drukarki

Wiele osób staje przed dylematem, czy kupić drukarkę do użytku prywatnego. Nie da się ukryć, że posiadanie takiego sprzętu na własność jest bardzo wygodne. Wiele mówi się jednak o tym, że utrzymanie tego urządzenia jest dość drogie. Czy faktycznie tak jest? Sprawdziliśmy, ile trzeba wydawać na wkłady do drukarki!

Nie każdy ma dostęp do punktu ksero, a wydruki często są przydatne w codziennym życiu. Szczególnie uczniowie i studenci muszą co jakiś czas coś wydrukować. Urządzenie to można więc wykorzystywać do pracy, nauki, ale też rozrywki czy innych potrzeb. Czy jednak opłaca się je kupować i utrzymywać? Dowiedz się, ile płaci się za wkłady do drukarki!

Ile kosztują wkłady do drukarki?

Koszty druku w domu są zależne w dużej mierze od tego, jaki typ urządzenia się posiada. Wkłady do drukarki atramentowej i laserowej to zupełnie odmienne produkty. Z tego względu wyróżnia się odpowiednio tusze oraz tonery.

W warunkach domowych zdecydowanie popularniejsze są modele atramentowe, ponieważ zwykle niewiele kosztują. Podstawowe kartridże do nich kosztują zwykle ok. 50-70 zł i wystarczają na ok. 200-300 stron. Wydrukowanie jednej kartki to koszt ok. 20-40 gr. Dla porównania, w punktach ksero za tę samą usługę płaci się zazwyczaj 10 gr. Do tego trzeba jeszcze doliczyć zużycie prądu, ewentualne koszty naprawy urządzenia oraz papier.

Drukarki laserowe są droższe, podobnie jak tonery. Jeden standardowy wkład kosztuje ok. 200 zł, ale ma wydajność ok. 1000 stron. Drukowanie na takich modelach jest nieco tańsze, ale nadal droższe niż w punkcie ksero. Tonery są też bardziej praktycznymi wkładami do drukarki, ponieważ wykonują trwalsze nadruki i nie zasychają w pojemnikach, gdy się z nich długo nie korzysta.

Czy przez ceny wkładów do drukarek nie opłaca się jej kupować?

W ciągu roku na zakup wkładów do drukarki można wydać kilkaset złotych. Wiele zależy od tego, ile się drukuje, a także czy korzysta się z kolorów. Załóżmy, że są to średnio dwie strony dziennie w czerni. Jeśli ma się model laserowy, wystarczy raz w roku wymienić toner. Tusz trzeba dokupić trzy razy. Koszt wyniesie ok. 150-200 zł. Osoby wykorzystujące kolory zapłacą w takich samych okolicznościach ok. 300-800 zł. Oczywiście kwoty te będą większe w przypadku intensywniejszego korzystania z drukarki. Nawet jeśli nie wydają się wysokie, warto pomyśleć o tym, że przy drukowaniu w punkcie ksero byłyby o połowę mniejsze!

Nie każdy ma świadomość tego, że wkłady do drukarek można kupować taniej. Najrozsądniej jest szukać produktów w cenach hurtowych lub tzw. zamienników. W ten sposób można zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych na sztuce. Wiele osób zamawia od razu kilka sztuk, na zapas – nie trzeba wtedy w razie potrzeby czekać na przesyłkę czy specjalnie wybierać się do sklepu.

Skąd zamówić wkłady do drukarki w korzystnej cenie?

Na pewno nie opłaca się kupować wkładów do drukarki w sieciowych sklepach z elektroniką, a tym bardziej zamawiać ich ze stron producentów. W tych miejscach ceny zawsze są zawyżone, m.in. przez marżę. W Internecie działa kilka sprawdzonych serwisów z artykułami poligraficznymi, jak np. www.tonerpartner.pl. Wygodna wyszukiwarka oraz wsparcie konsultantów (telefonicznych i on-line) pomagają szybko znaleźć odpowiednie wykłady do drukarki. Zamawiając je w ten sposób można zaoszczędzić do 70%! Dzięki temu koszty druku spadają z 20 gr do nawet 2 gr za stronę! Szeroki, zróżnicowany asortyment gwarantuje, że odpowiednie kartridże będą akurat dostępne w magazynie. Darmowa dostawa, promocje oraz inne udogodnienia dodatkowo uprzyjemniają zakupy! Takie rozwiązanie jest więc o wiele tańsze i wygodniejsze.

Wkłady do drukarki wcale nie muszą być drogie! Z powodzeniem możesz drukować we własnym domu i to taniej niż w punkcie ksero. Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić zamawiając tusze lub tonery przez Internet!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ