Co to są rolety rzymskie i jak je zamontować

Jest to rodzaj rolet wewnętrznych, które łączą funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Stanowią rozwiązanie pośrednie, gdyż nie są całkowicie przezroczyste, ale jednocześnie mniej skutecznie blokują promienie słoneczne. Nie sprawdza się w pokojach, w których niezbędne jest całkowite zaciemnienie. Z drugiej strony oferują nam możliwość swobodnego regulowania wpadającego światła. Dolna i górna krawędź takich rolet może być umieszczona w dowolnym punkcie okna. W rezultacie będziemy mieli zapewniona prywatność, bez potrzeby całkowitego zasłaniania okna.

Jakie rolety rzymskie możemy znaleźć w sklepie?

Osoby szukające praktycznych i eleganckich zasłon do sypialni lub salonu powinny zainteresować się roletami rzymskimi zaciemniającymi. Skutecznie chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednocześnie mamy zapewniony łatwy dostęp do okna. Dostępne są także modele o większych walorach estetycznych. Rolety rzymskie przeznaczone do celów dekoracyjnych cechują się pięknym wyglądem i funkcjonalnością typową dla tego typu zasłon okiennych. W zależności od naszych preferencji możemy kupić wariant z falbaną falowaną, prostą lub bez falbany. W kuchni oraz łazience dobrze sprawdzają się rolety woalowe. Ich największą zaletą jest ich przezroczystość – z łatwością przepuszczają światło i zapewnią naturalne oświetlenie w naszym pomieszczeniu. Co więcej, stanowią delikatny i elegancki element dekoracyjny. Na szczególną uwagę zasługują także rolety rzymskie z szelkami, gdyż do ich montażu niezbędny jest karnisz drążkowy. Z uwagi na możliwość regulowania dostępu światła, możemy zamontować takie rolety w różnych pomieszczeniach.

Sposób montażu rzymskich rolet

Jedną z największych zalet tego typu rolet jest właśnie prostota montażu. Bez problemu możemy zabrać się do tego samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzymy się w wiertarkę, wkrętarkę lub śrubokręt. Oprócz tego przyda nam się linijka, abyśmy mogli upewnić się, że rolety będą równo zamocowane. Możliwe jest przyczepienie rolet rzymskich zarówno do skrzydła okna, jak i ściany lub sufitu. W tych dwóch ostatnich przypadkach należy wyznaczyć miejsce pod montaż uchwytów. Zazwyczaj sprzedawane są one w zestawie wraz z roletami rzymskimi. Powinno znajdować się co najmniej 30 cm nad oknem. Oprócz tego od każdego krańca rolety musi dzielić je około 10 cm. W zależności od szerokości rolety, konieczne może być zastosowanie dodatkowych uchwytów. Rozmieszczamy je pomiędzy skrajnymi, dbając o to, aby wszystkie zamocowane były na jednym poziomie. Po wyznaczeniu miejsca na uchwyty pozostaje nam wywiercić otwory. Za pomocą zwykłych kołków rozporowych możemy skutecznie zainstalować uchwyty rolety rzymskiej. Na koniec zostaje umieszczenie komory lub szyny rolety. Cały proces jest nie tylko prosty, ale także wyjątkowo szybki. Ewentualnie możliwe jest dodatkowe zamontowanie tak zwanego uchwytu bezpieczeństwa, do którego doczepimy końcówkę koralików lub sznurka służącego do podciągania rolety. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest montaż do skrzydła okna. Jest to proces bezinwazyjny – wystarczy zaczepić uchwyt o górną krawędź ramy okna i następnie zainstalować nasze rolety.

Więcej informacji znajdziecie na: https://grako.pl/do-domu/rolety-rzymskie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ