projekty domów na małą działkę

Kiedy mamy w planach wybudować dom, ale nasza działka nie daje dużych możliwości, musimy dokonać optymalnego wyboru. W naszych poszukiwaniach powinniśmy zwrócić uwagę na projekty domów, które przy niewielkiej powierzchni zabudowy oferują maksymalnie dużą powierzchnię mieszkalną. Projekty domów powinny być kompaktowe, funkcjonalne i muszą w pełni zaspokoić potrzeby domowników. Jednym z takich projektów jest Dom przy Imbirowej 7.

Dom przy Imbirowej 7
Dom przy Imbirowej 7

Projekty domów z poddaszem użytkowym – najlepsze na małą działkę

Dysponując parcelą o niewielkich wymiarach zdani jesteśmy na ograniczenie swoich zapędów jeśli chodzi o planowanie domu. Musimy wybrać taki projekt, który pozwoli nam zmieścić się w wymiarach działki, a jednocześnie zachować odpowiednie parametry zapisane w warunkach zabudowy. WZ-ka narzuca najczęściej maksymalną powierzchnię zabudowy oraz powierzchnię biologicznie czynną, jaka musi być zachowana na działce. Najlepsze projekty domów na takie realia inwestycyjne to domy z poddaszem użytkowym. Charakteryzują się one stosunkowo niewielką powierzchnią zabudowy w stosunku do oferowanej powierzchni użytkowej. Inaczej mówiąc na niewielkiej przestrzeni działki możemy zbudować dom o całkiem konkretnej powierzchni mieszkaniowej, odpowiadającej potrzebom kilkuosobowej rodziny. Projekty domów z poddaszem użytkowym są również bardziej praktyczne, jeśli chodzi o budowę domu na wąskiej działce. Dom rozpościerający się wzdłuż dłuższego boku działki o wiele łatwiej zaprojektować w wersji piętrowej, niż parterowej. Jednym z bardziej interesujących projektów, który możemy zrealizować na niewielkiej działce o wymiarach 17×16 m jest Dom przy Imbirowej 7.

Dom przy Imbirowej 7 – rzut parteru
Dom przy Imbirowej 7 – rzut parteru

80 m², na którym zmieścisz wszystko

Dom przy Imbirowej 7 to połączenie prostoty, funkcjonalności i sprawdzonych rozwiązań architektonicznych zastosowanych w poprzednich realizacjach tej serii. Budynek o powierzchni użytkowej 81.67 m² oferuje swoim mieszkańcom 4 pokoje, kuchnię, 2 łazienki oraz garderobę. Na parterze mieści się otwarta strefa dzienna z salonem i kuchnią oraz dodatkowy pokój i łazienka. To odpowiednio dużo miejsca, by myśleć o realizacji dwuetapowej, która pozwala szybciej zamieszkać we własnym domu. Przyjemny klimat wnętrzu nadaje kominek, a o odpowiednią ilość dziennego światła w domu odpowiadają liczne przeszklenia oraz tarasowe drzwi. Przytulne poddasze to dwie sypialnie, główna łazienka z narożną wanną oraz funkcjonalna garderoba, pozwalająca zachować porządek w domu. Imbirowa 7 nie posiada garażu, ale nie zostawia twojego samochodu bez opieki. Zaprojektowano tu lekką i tanią w realizacji wiatę garażową, która ochroni auto od zgubnego wpływu niekorzystnych warunków atmosferycznych. W projekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania energooszczędne pozwalające ograniczyć koszty użytkowania budynku. Po zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz instalacji solarnej możemy skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej dla gospodarstwa domowego. Projekty domów tego typu są proste i ekonomiczne w realizacji, głównie za sprawą kilku zabiegów architektoniczno-konstrukcyjnych.

Dom przy Imbirowej 7 – rzut poddasza
Dom przy Imbirowej 7 – rzut poddasza

Mała działka, niewielki dom, niskie koszty inwestycji

Niewielka działka jest zwykle tańsza w zakupie, co istotne w całościowym bilansie ekonomicznym inwestycji. Aby wpisać się w oszczędny charakter budowy warto wybierać projekty domów tanich w budowie. Do takich zalicza się Dom przy Imbirowej 7. Na niskie koszty realizacji wpływ mają rozwiązania zastosowane w trakcie projektowania. Dom ma prosty dach dwuspadowy o symetrycznych połaciach. Nie posiada lukarn, ani innych elementów zaburzających geometrię dachu.  W domu zrezygnowano z balkonów, co również obniża koszty budowy. Zwarta bryła i regularna forma w połączeniu z minimalizmem konstrukcyjnym wpływają na sprawny przebieg inwestycji. W budynku zoptymalizowano otwory okienne, ilość trzonów kominowych i elementów nośnych, które są drogie w wykonaniu.

Imbirowa 7 to tania w budowie, a zarazem komfortowa i funkcjonalna propozycja dla tych, którzy niewielkim kosztem chcą postawić na lepsze życie we własnym domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ