Stół ogrodowy wyjątkowym elementem w aranżacji

Kto nie marzy o pięknym i zadbanym ogrodzie, w którym można spędzać całe letnie dnie z filiżanką kawy czy herbaty w ręku oraz dobrą książką? Kto jednak próbował zmierzyć się z zadaniem przygotowania takiego miejsca, doskonale zdaje sobie sprawę, że całokształt nie składa się jedynie z pięknych roślin czy równo przystrzyżonej trawy, ale także mebli ogrodowych, a w szczególności stołu. To przy nim możemy spędzać najwięcej czasu – samotnie lub z rodziną czy przyjaciółmi. Sprawdź więc już teraz, jaki stół będzie najlepszym wyborem dla twojego ogrodu!

  1. Stół do ogrodu – jakie powinien mieć wymiary.
  2. Stół ogrodowy – czy wybrać model rozkładany czy stacjonarny?
  3. Stół ogrodowy drewniany, plastikowy czy może z technorattanu? Jaki materiał wybrać?
  4. Czy wybrać stół ogrodowy a może stoliczek?
  5. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem stołu ogrodowego?

Przystępując do poszukiwań mebli ogrodowych, a w szczególności stołu ogrodowego, należy pamiętać o kilku prostych, acz szczególnie ważnych zasadach. W pierwszej kolejności zawsze warto zadbać, żeby całość, łącznie z roślinami, stworzyła jednolitą, pasującą do siebie kompozycję. Wybierzmy więc jeden konkretny styl i starajmy się trzymać go w jak największym stopniu. Bez znaczenia, czy nasz stolik ogrodowy znajdzie się w altance, na tarasie czy też bezpośrednio pod chmurami, niech będzie dla nas czymś wyjątkowym…

Stół do ogrodu – jakie powinien mieć wymiary

Pierwszy, elementarny wręcz punkt, przez który musimy przejść. Otóż, stół do ogrodu musi być dopasowany do powierzchni, jaką dysponujemy, co niejednokrotnie może się spotkać ze zmianą początkowych planów. Jednakże jest to bardzo istotne, gdyż kupując stolik pokaźnych rozmiarów, posiadając jedynie niewielki ogród, szybko okaże się, że mobilność na nim została znacznie ograniczona. I odwrotnie, na dużej działce niewielki stolik łatwo może zniknąć wśród zieleni, nie wyróżniając się zbytnio. Co jednak może mieć i swoje zalety, bo jeśli nie planujemy zapraszać gości do naszej „świątyni”, a czas tam spędzany będzie głównie naszym odpoczynkiem, jak najbardziej warto postawić na minimalizm. Tak więc, wybierając stół ogrodowy, musimy zawsze pamiętać o rozmiarach naszego ogrodu, a także przeznaczeniu mebla.

Stół ogrodowy – czy wybrać model rozkładany czy stacjonarny?

Wiele osób zastanawia się, czy stacjonarny stolik ogrodowy będzie rzeczywiście dobrym pomysłem, bojąc się częstego przenoszenia i w końcu uszkodzenia go. Żeby w pełni odpowiedzieć sobie na postawione pytanie, należy dogłębnie przemyśleć przeznaczenie miejsca, w którym stolik ma się docelowo znaleźć. Jeśli planujemy zmiany w wystroju, rozkładany stół do ogrodu może się okazać najlepszym dla nas rozwiązaniem. Potwierdzi to każdy, kto regularnie spotyka się z przenoszeniem dużym i ciężkich drewnianych czy metalowych konstrukcji. Co więcej rozkładane modele łatwiej przechować zimą czy podczas niesprzyjających warunkach pogodowych. Należy mieć jednak świadomość, że modele stacjonarne posiadają więcej walorów czysto wizualnych.

Stół ogrodowy drewniany, plastikowy czy może z technorattanu? Jaki materiał wybrać?

Dzisiejsi producenci dostarczają swoim klientom niezliczoną wręcz ilość modeli stołów ogrodowych wykonanych z wielu materiałów. Rodzi się więc pytanie, który z nich wybrać? Który okaże się najtrwalszy, a także najprzyjemniejszy dla oka? Finalna decyzja w dużej mierze zostanie uzależniona od indywidualnych preferencji, warto jednak pamiętać o kilku szczegółach. Stoły drewniane, na które decyduje się zdecydowana większość zwolenników klasycznych i naturalnych rozwiązań, potrafią nadać niesamowity, rustykalny wygląd ogrodowi. Należy jednak pamiętać, że drewno niszczeje, będąc ciągle wystawiane na działanie warunków atmosferycznych, warto więc osłaniać je od deszczu i bezpośredniego słońca. Podobnie jest z technorattanem, który dodatkowo wymaga odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia, oferując jednak w zamian niepowtarzalny efekt. Zadbane meble rattanowe potrafią służyć nawet przez kilkadziesiąt lat! Bardzo popularnym, jak i z reguły najtańszym wyborem jest plastikowy stół stół ogrodowy.

Czy wybrać stół ogrodowy a może stoliczek?

Atrakcyjną alternatywą stolika ogrodowego zapewne jest jego mniejsza wersja – stoliczek. Idealnie nadaje się do samotnych chwil z wspomnianymi książką i kawą, zatopiony wśród drzew i krzewów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stworzyć miejsce niemal z sielanki, bardzo malownicze i idealne dla marzycieli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem stołu ogrodowego?

Warto pamiętać, żeby zawsze kupować mebel na nasze możliwości. Stół ogrodowy musi być przechowany w suchym i zacienionym miejscu w okresie zimowym, niech więc spełnia warunki gabarytowe dla naszej szopki czy magazynku. Co więcej, zakupu dokonujmy jedynie w pewnych i sprawdzonych miejscach. Takie sklepy charakteryzują się wysokim zadowoleniem wśród swoich klientów, czym dzielą się na wszelkiego rodzaju forach. Jednym z takich sklepów zapewne jest: https://www.wonder.pl/c/stoly-ogrodowe-meble.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ