budowa

Chyba każdy marzy o swoim własnym domu z ogródkiem. Kawa na tarasie, leżak na trawniku, przestrzeń i niezależność. Wiele osób uważa, że nie stać ich na taki luksus. Najpierw budowa, potem utrzymanie nieruchomości. Takie myślenie wynika z faktu nieświadomości, że rynek budowlany przeszedł niezwykłą przemianę. Współczesne materiały budowlane oraz technologie pozwalają na wznoszenie wymarzonych domów po relatywnie niskim koszcie i w krótkim czasie. Jednym z takich optymalnych rozwiązań jest budowa domu w technologii szkieletowej.

Domy szkieletowe – czyli jakie?

Domy szkieletowe, to budynki o konstrukcji nośnej wykonanej z drewna. Ze względu na swoją niezwykłą popularność w Kanadzie, domy te nazywane są również domami kanadyjskimi. Budowane są także w innych krajach, w tym w tych, które położone są w zdecydowanie chłodniejszym klimacie niż Polska. Od dziesięcioleci na szeroką skalę buduje się je w Norwegii, Szwecji lub Finlandii.

Jak stawia się taki dom? Deski łączy się metalowymi gwoździami, a następnie mocuje w fundamencie za pomocą kotew. Taka drewniana konstrukcja usztywniana jest płytami poszycia zewnętrznego. W następnej kolejności układa się wiatroizolację, ociepla budynek wełną fasadową i pokrywa tynkiem mineralnym. Wolne przestrzenie między deskami wypełnia się wełną mineralną. Wewnętrzna część szkieletu pokrywana jest folią paroizolacyjną oraz płytami gipsowo-kartonowymi.

Korzyści z budowy domu w technologii szkieletowej

Decyzja o budowie domu kanadyjskiego wiąże się z wieloma korzyściami. Wśród nich wymienić można:

  • niski koszt budowy,
  • optymalny czas budowy,
  • energooszczędność,
  • trwałość budynku.

Koszt budowy jednego metra kwadratowego domu szkieletowego jest niższy od jego murowanego odpowiednika o co najmniej kilkaset złotych. W związku z tym, na taki dom może pozwolić sobie znacznie większa liczba osób. Oznacza to także możliwość budowy domu o większej powierzchni niż w przypadku domu o murowanej konstrukcji.

Istotną zaletą domów kanadyjskich jest także optymalny czas ich budowy. Domy te buduje się zdecydowanie szybciej. Gdy postawimy na dobrze zorganizowaną ekipę budowlaną, to taki dom może powstać nawet w ciągu dwóch miesięcy. Do tego nie ogranicza nas sezonowość. Prace budowlane można prowadzić w ciągu całego roku.

Niezwykle ważnym aspektem podczas budowy współczesnego domu jest kwestia energooszczędności. Domy szkieletowe idealnie wpisują się w ideę domu pasywnego. Izolacja takiego domu sprawdza się zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Podczas zimy ogrzewa się tylko powietrze w pomieszczeniu. Ciepło nie ucieka na zewnątrz. Latem natomiast gorące powietrze nie ma możliwości przeniknięcia do wewnątrz budynku.

Domy kanadyjskie to domy dla pokoleń. Są trwałe, posiadają doskonałą izolacyjność akustyczną i lekką konstrukcję. Poza tym warto wspomnieć, że drewno tworzy szczególny mikroklimat, który jest zdrowy dla człowieka.

Której firmie warto zlecić budowę domu szkieletowego?

Aby skorzystać z tych wszystkich zalet domu w technologii szkieletowej, należy wybrać dobrze zorganizowaną i znającą się na rzeczy ekipę. Z całą pewnością godną polecenia jest firma DrewHouse. Ten producent domów kanadyjskich posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Usługi realizuje na terenie całego kraju.

DrewHouse wyróżnia się od innych terminowością oraz profesjonalnym podejściem do klienta. Załoga firmy dobiera odpowiednie drewno i stosuje najwyższej jakości materiały budowlane. Współpraca może polegać na stworzeniu samej konstrukcji, budowie domu w stanie surowym zamkniętym, stanie deweloperskim lub pod klucz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ