Czy bidet w łazience to przeżytek?

0
1701

Standardowe wyposażenie łazienki obejmuje zazwyczaj umywalkę, brodzik lub wannę i miskę ustępową. Jednak na rynku dostępne są także inne urządzenia, które pozwalają na zachowanie higieny intymnej. Stylowym i praktycznym uzupełnieniem łazienki jest bidet. Jego montaż zwiększa komfort i ułatwia codzienne użytkowania. Czym sugerować się przy wyborze bidetu i jak go zamontować?

Bidet — zastosowanie

Bidet to niewielkie wyposażenie łazienki z kategorii ceramiki sanitarnej. Służy do podmywania miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety. By korzystanie z niego było komfortowe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, urządzenie najlepiej zamontować w pobliżu sedesu. Najlepiej wybrać wiszący bidet, który zawiesimy na odpowiedniej dla nas wysokości. Bidet daje możliwość szybkiego odświeżenia się w środku dnia bez konieczności brania prysznica. Dzieci mogą używać go jako nisko zawieszoną umywalkę, a dorosłym przydaje się do mycia nóg. Bidety to rozwiązane, które z pewnością docenią kobiety ciężarne i starsze ograniczone ruchowo. To urządzenie dla kobiet, które notorycznie zmagają się z infekcjami miejsc intymnych. Pozwala na zachowanie higieny na najwyższym poziomie o każdej porze dnia i nocy.

Rodzaje bidetu

Standardowy bidet przypomina rozmiarem i sposobem wykonania muszlę klozetową. Do wyboru mamy bidet w wersji stojącej oraz bidet wiszący. Wiszący bidet ma zasadniczą zaletę – nie komplikuje mycia podłogi. Poza tym umożliwia zamaskowanie rury odpływowej i zwiększa estetyczność łazienki. Użytkownicy niewielkich łazienek mogą skorzystać z sedesu z bidetem. To połączenie muszli klozetowej z możliwością odświeżenia miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety.

Jak zamontować bidet?

W przypadku montażu bidetu stojącego trzeba użyć właściwych wkrętów. Jeśli zamierzamy korzystać z wiszącego bidetu, należy użyć do jego zawieszenia specjalnego stelaża instalacyjnego, który ukrywany jest za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. By obsługa bidetu była wygodna i nie sprawiała kłopotów, zaleca się pozostawienie odpowiedniej przestrzeni wokół urządzenia. Wiszący bidet znakomicie sprawdzi się, kiedy posiadamy w łazience wiszącą miskę ustępową, daje duże możliwości aranżacyjne i pasuje do łazienek nowoczesnych, a także utrzymanych w stylu industrialnym i skandynawskim.

Przy montażu bidetu wiszącego trzeba wziąć pod uwagę jego odpowiednią wysokość. Model powinien być montowany około 40 cm od podłogi, podobnie jak miska ustępowa. Jeśli z bidetu mają korzystać osoby niepełnosprawne, wysokość może być większa o 5 lub 10 cm, nie więcej.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ