dywanik

Na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych dywaników do łazienki. Oprócz estetyki pamiętajmy, aby taki dywanik spełniał też praktyczne funkcje.

Do najważniejszych z nich na pewno należą funkcja antypoślizgowa, ponieważ w łazience jest dużo wilgoci oraz był odporny za wszelakie zabrudzenia i wilgoć.

Jeśli chodzi o funkcje estetyczne, tu zależy wszystko od naszej kreatywności i wyobraźni, ale przede wszystkim powinien być miękki, aby było nam miło, gdy wyjdziemy na mięciutki dywanik spod prysznica. Doznania odgrywają więc tu znaczącą rolę.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/oryginalne-wzory-dywanikow-do-lazienki-zobacz-najciekawsze-z-nich/

Czym kierować się podczas wyboru idealnego dywanika do naszego wnętrza łazienki?

Dywanik powinien podkreślić aranżacją naszej łazienki i uatrakcyjnić jej wnętrze, ale nie powinien być w centrum uwagi. Wzór dywanika powinien być dopasowany do stylu i aranżacji w jakim została urządzona nasza łazienka. Uważajmy więc , aby nie przesadzić z dodatkami, ponieważ jest cienka granica pomiędzy dobrym gustem a kiczem.

Dla przykładu: jeśli urządziliśmy naszą łazienkę w nowoczesnym stylu, z jasnymi kolorami, nie wybierajmy do niej dywanika w kolorze krwistej pomarańczy ani z barokowymi wzorami, ponieważ taki dywanik stłumi nam całą aranżację łazienki. Wchodząc do takiego pomieszczenia pierwsze na co zwrócimy uwagę będzie taki jaskrawy dywanik łazienkowy.

Do łazienek nowoczesnych i minimalistycznych sprawdzą się na pewno dywaniki prostokątne lub okrągłe w gładkich wzorach o jasnych kolorach najlepiej w kolorach ziemi: brązy, beże, biele, kremowe brązy czy oliwkowa zieleń. Takie kolory zawsze będą pasować do każdego wnętrza.

Jeśli nasza łazienka jest urządzona w stylu barokowym czy loftowym ze złotym elementami armatury , można wtedy zaszaleć i wybrać dywanik z oryginalnymi wzorami np. marokańskimi i odważnymi kolorami np. turkus ze złotem. Nutka szaleństwa do takiego wnętrza łazienki jest tu jak najbardziej mile widziana.

Jeśli chodzi o materiał, warto wybierać do łazienki te syntetyczne dywaniki. Są łatwe w utrzymaniu, łatwo je się pierze i czyści oraz są niezwykle wygodne i miękkie w dotyku.

Warto zobaczyć: http://www.boblo.pl/nosidelka-dla-dzieci-co-wybrac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ