dywanik

Łazienka należy do tych pomieszczeń, których remont wiąże się z zatrudnieniem fachowca od glazury oraz dużą ilością gruzu i kurzu. Jednak aby odmienić wygląd naszej łazienki, nie musimy od razu zmieniać płytek i armatury. Wystarczy zmienić kilka elementów jej wystroju i będziemy mieli odmienioną łazienkę w zasadzie bez konieczności korzystania z usług specjalisty. Oto 3 sposoby jak to zrobić.

Lustra łazienkowe

Z lustra w łazience korzystamy nawet kilka razy dziennie. Po dłuższym czasie użytkowania może się ono nam po prostu znudzić. Warto wtedy poszukać takiego lustra, na które znów będziemy chcieli patrzeć i do którego będziemy mogli się codziennie rano uśmiechać. Tradycyjne lustro łazienkowe można zamienić na lustro z oświetleniem LED. Jest to zarówno modne, jak i funkcjonalne rozwiązanie. W sprzedaży są różne wielkości oraz kształty.

Godne polecenia jest także lusterko na wysięgniku. Zazwyczaj posiada ono opcję wielokrotnego powiększenia oraz oświetlenie. Dzięki temu umożliwia sprawne wykonywanie różnych zabiegów higienicznych oraz perfekcyjne wykonanie makijażu.

Półki łazienkowe

Półki w łazience umożliwiają utrzymanie porządku, ale mogą stanowić element dekoracyjny. Szczególnie gdy dobierzemy półki wykonane z wysokiej jakości stali lub szkła.

W zależności od naszych potrzeb wybrać można chromowane półki na ręczniki lub kosmetyki. Niektóre modele mogą mieć również zamontowane wieszaki. W opcji są półki jednopiętrowe lub wielopiętrowe, narożne lub podłużne.

Eleganckie akcesoria łazienkowe

Do zmiany łazienkowego image wykorzystać można różnego rodzaju akcesoria do łazienki. Jest to stosunkowo tanie oraz szybkie i skuteczne rozwiązanie. Nie musimy się przy tym napracować, a efekt jest natychmiastowy. O jakich akcesoriach mowa? Chodzi tu przede wszystkim o szczotki do WC, mydelniczki, haczyki, wieszaki, koszyki, pojemniki, dozowniki do mydła, akcesoria do mycia zębów.

Kupując szczotkę do WC, powinniśmy kierować się zarówno jej wyglądem, ale również względami higienicznymi. Wymianie może ulec cały przedmiot, jak również jedynie szczotka czyszcząca. Szczotka do WC to akcesorium, które możemy powiesić na ścianie lub postawić na podłodze. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne. Te klasyczne są zazwyczaj chromowane i posiadają szklany pojemnik. Jeśli chcemy wprowadzić w łazience więcej koloru, to warto wybrać silikonową antybakteryjną szczotkę toaletową. Zarówno rączka, szczotka, jak i pojemnik zawierają jony srebra, które działają bakteriobójczo. Ponadto przy produkcji tego typu szczotki do WC wykorzystano rozwiązania z nanotechnologii. Dzięki temu woda i różne zanieczyszczenia nie osadzają się na szczotce i nie gromadzą się w pojemniku.

Fajnym łazienkowym dodatkiem są także mydelniczki. Zależnie od tego, jakiego mydła używamy, wybrać można mydelniczkę na mydło w kostce lub w płynie. Oba rodzaje mydelniczek występują w opcji do zawieszania lub wolnostojącej. Mydelniczka to szybki sposób na wprowadzenie elementu kolorystycznego w łazience. Szczególnie gdy pomieszczenie to urządzone jest w modnych odcieniach szarości, bieli lub czerni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ