Siatki cieniujące i ich zastosowanie w ogrodzie

Przydomowy ogródek potrafi pochłonąć cały wolny czas. Im więcej różnorodnych roślin w nim zostanie posadzonych, tym więcej czasu należy poświęcić na regularną pielęgnację zieleni. Tylko ogród otoczony miłością odwdzięczy się piękną roślinnością. Czasem jednak zdarza się, iż cały wysiłek niweczy niezbyt zadbane otoczenie, na przykład niedokończona budowa u sąsiada. Można sobie nieco ulżyć, montując siatkę cieniującą na ogrodzenie i przynajmniej na jakiś czas odciąć się od niechcianego widoku.

Jak odgrodzić się od wścibskiego wzroku sąsiada?

Gdy na sąsiedniej działce mieszkają wyjątkowo wścibskie osoby, przed których wzrokiem trzeba się bronić poprzez stawianie maskujących ogrodzeń, to zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja dotycząca skutecznej metody ochrony prywatności, to warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Możliwości jest kilka. Jedną z wyjątkowo trwałych propozycji jest postawienie muru. Nie każdemu jednak mur przypadnie do gustu – raz, że jest on dosyć drogi, a dwa, że kojarzy się jednoznacznie z więzieniem. Druga możliwość, to posadzenie wzdłuż granicy działki gęstej roślinności. Sposób estetyczny i przede wszystkim naturalny, jednak ma jedną zasadniczą wadę – na efekty trzeba sporo poczekać. Może się zatem okazać, iż dla wielu najodpowiedniejsze będzie trzecie rozwiązanie, a mianowicie siatki cieniujące.

 Jakie zastosowania mają takie siatki?

W dzisiejszych czasach wszelkich dóbr jest pod dostatkiem. Można wybierać spośród różnorodnych produktów, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Jeżeli chodzi o siatki, to również nie jest tak, że w sklepie można spotkać tylko jeden ich rodzaj. Dostępne są między innymi siatki do montażu na ogrodzeniach, siatki stosowane do ochrony upraw, czy takie, dzięki którym można osłonić obiekty sportowe. Jakie jest zastosowanie takich siatek?

Siatki maskujące mogą służyć do ochrony przed:

  • intensywnym wiatrem,
  • mocnymi promieniami słonecznymi,
  • kurzem z polnych dróg,
  • wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Produkty dostępne na sklepowych półkach cechują się różnorodnymi parametrami. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę, wybierając maskujące siatki do ogrodu?

Wybór siatek cieniujących – o czym pamiętać?

Siatki maskujące można dostać w różnych rozmiarach i kolorach. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, należy odpowiednio dopasować rozmiar siatki do wielkości ogrodzenia. Trzeba przy tym pod uwagę wziąć zarówno jego wysokość, jak i szerokość. Kolejna istotna sprawa, to kolor siatki maskującej. Tu już jest większa dowolność i można całkowicie polegać na swoim guście. Siatki dostępne są w całej gamie kolorystycznej – zarówno w zieleniach, szarościach czy też brązach. Ogromnym plusem jest to, że rozwiązanie tego typu jest czasowe – jeżeli jedna kolorystyka się znudzi, bez problemu można sięgnąć po inne rozwiązanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ