Remontując mieszkanie szybko dochodzi się do wniosku, że wcześniej zakładany plan będzie wymagał modernizacji. W ramach postępowania prac zawsze znajdzie się jakiś nowy produkt lub defekt, który zmieni nam, często w całości koncepcję na wykończenie. Jedno jest gwarantowane – na łazience trzeba skupić się najbardziej.

Nieremontowana tak często

Łazienka to pomieszczenie, które remontuje się najrzadziej. Inne pomieszczenia z biegiem lat można szybko odświeżyć, jednak łazienka przeważnie wyglądu nie zmienia. Fakt dokupujemy mniejsze sprzęty typu misa wc, zlew, czy podwieszana półka, ale robimy to rzadko.

Remont łazienki wymaga największego przemyślenia. Pomieszczenie to nie ma charakteru wyłącznie użytkowego. Musi odznaczać się określonym stylem – stylem, który będzie pasował do reszty, zarówno teraz jak i w przyszłości. Wykończenie łazienki tak by jej wygląd stylowo dopasowywał się do przyszłych zmian jest sprawą niełatwą. W końcu koncepcje wykończeniowe się zmieniają, jakiś punkt wyjścia mieć trzeba. Remontowanie za każdym razem całości z wykupowaniem aktualnie modnych sprzętów to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego wykończenie łazienki powinno być punktem w naszym planie, na który powinniśmy przeznaczyć więcej czasu. Niestety wiele osób odsuwa na margines tę konieczność. W rezultacie, gdy prace remontowe zbliżają się do końca, do łazienki wrzucane są albo najtańsze rozwiązania albo rozwiązania, które nijak pasują do reszty domu, czy mieszkania.

Spójność

Łazienka jest tak samo ważnym elementem wykończeniowej domowej lub mieszkaniowej układanki, jak salon czy sypialnia. Kontrast będzie tu bardziej zauważalny. Np. pytanie czy toaleta stojąca czy misa wc podwieszana może wydawać się błahe – nie jest! W zależności co wybierzemy, nasza decyzja wpłynie na całościowy efekt. Wspomniana misa wc jest elementem zarówno funkcjonalnym jak i estetycznym. Producenci sprzętów łazienkowych dokładają starań by odznaczały się one apelującą estetyką, w efekcie jeśli zakupu się nie przemyśli to bardzo łatwo jest spowodować aranżacyjne zgrzyty.

Plan wykończeniowy trzeba będzie modyfikować, jednak ustalenie priorytetów może te modyfikacje ograniczyć. Wykończenie łazienki (na lata) powinno być priorytetem, dlatego nie warto iść w stronę najtańszych rozwiązań i myśleć, że „jakoś” to będzie. Inaczej narażamy się niepotrzebnie na większe koszty – gdy prace remontowe dobiegają końca, a nas będzie kłuło przeświadczenie, że „coś” jest jednak nie tak, to niestety na szybkie zmiany będzie już za późno.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ