Sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku

Każdy z nas marzy o tym, by po całym dniu w pracy znaleźć w domu ciszę i spokój. To nasz azyl, od którego oczekujemy atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi i regeneracji sił fizycznych i psychicznych. A tego nie da się osiągnąć w kiepsko wyciszonych pomieszczeniach. Oto kilka sposobów na zapewnienie sobie ciszy w mieszkaniu w bloku.

Wytłumienie czy wygłuszenie

Te dwa pojęcia będą oznaczały różne zabiegi, którym powinniśmy poddać nasze mieszkanie. Jednak aby zapewnić sobie całkowitą ciszę, warto przeprowadzić kompleksowy proces wyciszania mieszkania.
Na czym nam więc zależy? Na wytłumieniu czy wygłuszeniu? Poznajmy różnice między nimi i sprawdźmy, na czym polegają.

Kompleksowe wyciszenie mieszkania

Wytłumienie polega na takim urządzeniu przestrzeni naszego mieszkania, aby dźwięki w nim rozchodziły się w jak najmniejszym stopniu.

Jednym ze sposobów na wytłumienie jest zainstalowanie w mieszkaniu mat akustycznych, które możemy kupić np. przez internet. Położone na podłodze lub ścianie – są na prawdę skuteczne. Jedyną ich wadą jest stosunkowo wysoka cena.

Również niezłe efekty możemy osiągnąć, kupując do naszych pomieszczeń grube zasłony okienne, dywany i poduszki. Wszystkie te materiały nie tylko zatrzymują dźwięki i nie pozwalają im rozchodzić się po domu, ale także wyglądają ładnie i stanowią ozdobę pomieszczenia.

Drugim sprawdzonym sposobem pozwalającym na skuteczne wyciszenie dźwięków są ekrany akustyczne. Jest to metoda bardzo skuteczna i dość tania, jednak jej poważna wadą jest konieczność instalacji ekranów w ścianie, a nie na niej. To oznacza duży bałagan w czasie prac. Należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego materiału wytłumiającego dźwięki, czyli wełnie mineralnej.

Nie tylko materiały są ważne

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem determinującym powodzenie naszego przedsięwzięcia jest staranne wykonanie montażu. I tak np. wełna powinna mieć odpowiedni rozmiar oraz właściwości, aby skutecznie tłumić dźwięki. Maty akustyczne, niedokładnie położone – będą przepuszczały dźwięki do wnętrza domu. Trzeba je więc ułożyć bardzo starannie, dbając o to by nie zostawić między nimi pustych przestrzeni.

Dlatego też najlepszym sposobem będzie wezwanie fachowca, który dysponuje odpowiednim doświadczeniem w wyciszaniu pomieszczeń.

Na szczęście nie jesteśmy skazani na słuchanie hałasów dobiegających z sąsiedztwa, gdyż istnieje co najmniej kilka sposobów na skuteczne odizolowanie się od nich. Z pewnością taka inwestycja opłaci nam się i zapewni tak wyczekiwane chwile ciszy w domu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ