Kanapa zawsze czysta

Nic tak nie denerwuje jak plamy na kanapie czy fotelach. Czyszczenie tych mebli może nastręczyć sporych trudności, jeśli chcemy zrobić to samodzielnie. Jeśli postanowimy wezwać fachowca – może niemało kosztować. A przecież o zabrudzenia nietrudno – wystarczy wychlapać kawę z filiżanki lub zapomnieć wyczyścić psie łapy po powrocie ze spaceru. Lepiej więc zapobiegać zabrudzeniom. Tylko jak?

Impregnat

Zastosowanie impregnatu to doskonały pomysł, jeśli nasze meble wykonane są ze skóry. Niezależnie od tego, czy to skóra licowa, nubuk, czy też skóra syntetyczna – zastosowanie impregnatu w sprayu to skuteczny i prosty sposób na zabezpieczenie mebli przed zabrudzeniami. Dobrym i niezawodnym środkiem do impregnacji wszelkiego rodzaju skór jest preparat firmy Avel, którego producent gwarantuje wysoką skuteczność.

Koc

Dobrze dobrany do koloru i materiału sofy koc nie tylko doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnymi zabrudzeniami, ale także dekoracja i istotny element wystroju salonu. Rozłożony na sofie jest także pod ręką, jeśli mamy ochotę na popołudniową drzemkę.

Niekiedy unikamy osłaniania mebli kocem bojąc się, że będzie on sprawiał wrażenie zbyt ciężkiego i ukryje urodę kanapy. Jeśli tak, warto rozważyć zakup narzuty.

Narzuta

Jeśli mimo wszystko nie chcemy przykrywać sofy kocem, możemy zdecydować się na narzutę. Wykonana z delikatnego materiału nada pomieszczeniu i samej sofie lekkości. Warto pamiętać, że jeśli wybieramy na kanapę narzutę np. wykonaną z jedwabiu, to na fotele powinniśmy kupić takie same.

Szczególnie ostatnio modne stały się narzuty wykonane w stylu indyjskim, które odznaczają się szeroką gamą kolorystyczną i bogatym wzornictwem. Wykonane są z grubej bawełny i nie tylko pięknie wyglądają, ale także dobrze chronią meble przed zabrudzeniami.

Pokrowiec

Czasem najlepszym sposobem na ochronę mebli jest po prostu zakup pokrowca, czyli zamiennego obicia. Niektóre ze sklepów z meblami posiadają w ofercie dodatkowe pokrowce na swoje meble. Obicia takie zakładamy na kanapę i fotele zgodnie ze wskazówkami producenta, a następnie zasuwamy zamki błyskawiczne. W przypadku pojawienia się zabrudzeń, zdejmujemy tapicerkę i pierzemy, podczas gdy na meblach pozostają oryginalne obicia.

Pokrowce są bardzo praktyczne, choć nie mają w sobie uroku narzuty. Jeśli postanowiliśmy wybrać właśnie pokrowce, możemy nasze meble wyposażyć w kilka poduszek, które nadadzą im nieco przytulności.

Mamy sporo możliwości ochrony naszych mebli przed zabrudzeniami. Każda z nich ma liczne zalety, a nam pozostaje już tylko wybór tej, która najbardziej nam się podoba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ