Sypialnia w kawalerce - jak ją wydzielić?

W maleńkim mieszkaniu, np. w kawalerce, ciężko jest wydzielić osobne pomieszczenie na sypialnię. Jednak każdy z nas pragnie chwili odpoczynku i atmosfery intymności. Jak więc radzić sobie z brakiem miejsca? Jest kilka sprytnych wyjść z tej trudnej sytuacji.

Ścianka działowa

To doskonały sposób, aby łatwo, szybko, i niedużym kosztem wydzielić nieco przestrzeni. Ścianka taka powinna być wykonana z lekkiej konstrukcji aluminiowej i płyt kartonowo – gipsowych. Najlepiej wyposażyć ją w przesuwne drzwi, które nie zabiorą tyle powierzchni co drzwi uchylne. Jeśli w wydzielonej tym sposobem sypialni nie ma okna, to warto aby drzwi były wykonane z przezroczystego tworzywa, które wpuści do niej nieco dziennego światła.
Tym sposobem szybko zapewnimy sobie chwile samotności, a w razie nagłej wizyty gości nie musimy wstydzić się bałaganu czy niezaścielonego łóżka.

Antresola

To marzenie każdego dziecka pozwala na uzyskanie sporej ilości dodatkowej powierzchni. Takie rozwiązanie można jednak zastosować tylko w wysokich pomieszczeniach. Nie sprawdzi się więc raczej w nowoczesnym budownictwie. Do jej wad należą przede wszystkim dość wysokie koszty oraz konieczność przeprowadzenia remotu. Nie jest to więc sposób godny polecenia w wynajmowanym mieszkaniu. W tym wypadku postawmy na inne, mniej kłopotliwe i kosztowne rozwiązania.

Inne sposoby

Są także mniej inwazyjne sposoby na podział powierzchni. Jednym z nich jest wykorzystanie mebli do odgrodzenia się od reszty pomieszczenia. Mogą to być wysokie szafy ubraniowe, ale równie dobrze rolę tę przejmą meble RTV. Można także wykorzystać wysokie donice z roślinami. Te sposoby są doskonałe do zastosowania w mieszkaniach wynajmowanych i gdy chcemy ograniczyć koszty do minimum.

Parawany, baldachimy

Parawan będzie nie tylko skutecznym, ale i oryginalnym sposobem na zapewnienie sobie prywatności. Ładny parawan stanowi piękną ozdobę pomieszczenia, a do jego licznych zalet należy możliwość szybkiego jego złożenia, a także postawienia go w dowolnym miejscu mieszkania.
Możemy także zainwestować w baldachim, który zawiesimy na specjalnym stelażu, albo też powiesimy na haku przykręconym do sufitu. Oryginalny baldachim także posłuży jako ciekawa dekoracja naszego mieszkania.
Te sposoby są szybkie i tanie w realizacji.

Wśród takiej ilości dostępnych rozwiązań, brak sypialni kawalerce przestaje się wydawać probemem. Wystarczy tylko dobrze zastanowic się, który z tych pomysłów najlepiej się sprawdzi w naszym przypadku, i przystąpić do jego realizacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ