sypialnia

Żeby każdego dnia stawiać czoła kolejnym wyzwaniom, musimy się dobrze wyspać. Czasami jednak okazuje się, że pomimo odpowiednio długiego snu, budzimy się rano zmęczeni. Powodów może być kilka, a jednym z nich jest niewłaściwie dopasowany materac do łóżka. Jak temu zaradzić? Jak wybrać materac, aby móc cieszyć się pełnowartościowym wypoczynkiem? Podpowiadamy.

Jaką rolę odgrywa materac do spania?

Materac to nie tylko sposób na to, aby zapewnić sobie wygodę podczas snu. Ten nieodłączny element każdego łóżka stanowi także inwestycję w dobre samopoczucie na co dzień i zdrowy kręgosłup. Ze względu na to, że każdy człowiek śpi nieco inaczej, dobór odpowiedniego materaca jest całkowicie indywidualną kwestią. Powinien być on odpowiednio miękki, ale również perfekcyjnie dopasowany do budowy ciała jego użytkownika i przyjmowanych przez niego pozycji podczas snu.

Warto wiedzieć również o tym, że wraz z wiekiem potrzeby i wymagania każdego człowieka ulegają zmianie. We wczesnych latach życia najważniejszym jest, aby materac wspierał prawidłowy rozwój ciała. W miarę upływu lat powinien natomiast zapewniać mu odpowiednią podporę, tym samym pomagając w uniknięciu problemów biodrami, plecami, szyją czy barkami. Na rynku dostępne są liczne materace. Jak spośród tak wielu modeli wybrać ten idealny dla siebie? O tym w dalszej części artykułu.

Czym kierować się, wybierając materac do łóżka?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim paragrafie, dobór materaca to indywidualna kwestia, gdyż każdy człowiek ma inne potrzeby i wymagania. Są jednak uniwersalne zasady, którymi warto się kierować, podczas zakupu konkretnego modelu. Oto one:

· Odpowiednia twardość. Materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani za miękki. Najlepszy jest taki model, który pozwoli ciału delikatnie „zanurzyć się” w łóżku. Żeby wybrać idealne rozwiązanie dla siebie, należy kierować się masą swojego ciała. Im większa ona jest, tym twardszy powinien być materac.

· Rozmiar. Materace do spania dostępne są w wielu wymiarach. Żeby właściwie dopasować dany model, trzeba dokładnie zmierzyć ramę łóżka. Długość i szerokość należy mierzyć od wewnętrznej krawędzi (tzw. światło ramy łóżka).

· Grubość. Materace do łóżka różnią się także grubością. Aby należycie dobrać model do posiadanego przez siebie mebla, należy pamiętać, żeby wystawał na minimum 6-8 cm ponad ramę. Taka wysokość zapewni wygodę użytkowania materaca oraz jego obsługi.

Gdzie kupić wysokiej jakości materac do łóżka?

Rynek oferuje wiele modeli materacy do spania, a ich producenci zachęcają klientów do wyboru swoich produktów, proponując szereg udogodnień z tym związanych. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby nie kupować przysłowiowego kota w worku i wejść w posiadanie wysokiej jakości modelu, który sprawi, że Twój sen będzie głęboki i zdrowy – oferta Łóżkolandii z całą pewnością Cię zainteresuje. Znajdziesz tam najwyższej jakości materace, skrojone na miarę Twoich potrzeb i wymagań. Sprawdź koniecznie asortyment e-sklepu pod adresem: www.lozkolandia.pl i wybierz idealne rozwiązanie dla siebie lub bliskiej Ci osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo zrobić jak wieje z okna?
Następny artykułZ czego składa się tapczan?

Uwielbiam skal skandynawski i to właśnie on skłonił mnie do zainteresowania się tematyką urządzania i wystroju wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ