Spontanicznie czy według planu? O rozmieszczeniu mebli w salonie

Przed zakupem mebli do pokoju dziennego warto zrobić plan ich rozłożenia w tej przestrzeni. Dlaczego? To pomoże Ci uniknąć bałaganu. Prosty przykład: jeśli wnętrza urządzone w stylu wiktoriańskim miały jakąkolwiek wadę – to był nią nadmiar wszystkiego. W pokoju urządzonym w tym klimacie mogło się wydawać, że każdy skrawek wolnego miejsca wypełniony jest meblami i akcesoriami – to tak jakby zapomnieć, że ludzie potrzebują miejsca do poruszania się! Nie popełnij tego błędu tym bardziej dzisiaj, gdy istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że planujesz urządzić salon w stylu modern. Tutaj już absolutnie nie ma mowy o marnowaniu przestrzeni.

meble do salonu

Miejsce mebli pokojowych w nowoczesnych wnętrzach

Nowoczesne domy powinny być jasne i przestronne, a jednocześnie muszą być funkcjonalne i minimalistyczne, dlatego przy wyborze mebli pokojowych w takim klimacie nie możesz sobie pozwolić na poczucie ograniczonej przestrzeni z powodu nadmiernego wyposażenia. Nie martw się jednak, bo jest to bardzo proste do zrobienia, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę szeroką gamę mebli, jakie są dostępne w dzisiejszych sklepach. Rzućmy okiem na meble pokojowe, które możesz wykorzystać w swoim salonie.

Jak znaleźć odpowiednie miejsca siedzące?

Ogromny wachlarz alternatyw siedzenia do salonu czeka w centrum handlowym lub sklepach meblowych online na wszystkich zainteresowanych. Można wybrać jedną z sof, foteli, krzeseł zwykłych i bujanych. Z racji tego, iż masz tak duży wybór jesteś w stanie wszystko to odpowiednio zorganizować i dostosować odpowiednio do całościowego układu pokoju.

Co z miejscem do przechowywania?

Meble salonowe to oczywiście nie tylko te przeznaczone do siedzenia. W tym miejscu przyda się również kilka szafek, w których można trzymać książki czy przedmioty. Przyda się także miejsce na kryształy czy inne rzeczy warte pokazania.

W tym kontekście można przebierać w takich opcjach meblowych jak a przykład:

  • sekretarzyk,
  • regał,
  • szafa,
  • szafka,
  • komoda,
  • półki.

Elementy te wiążą się z tendencją ustawiania ich bezpośrednio blisko ściany, tym bardziej iż siedzenie zwykle umiejscowionej jest w ramach ogólnej przestrzeni pokoju. Konieczny jest wcześniejszy plan i wizualizacja tego wszystkiego, by łatwiej było to rozmieścić.

Kawa na ławę, czyli nie zapomnij o stole!

Stoliki to również podstawowe meble w salonie. Stoliki koktajlowe zwykle umieszcza się blisko sofy zaś ławy zwykle znajdują się obok krzeseł i kanapy. Jak ułożyć to wszystko? Dokonanie wizualizacji w głowie jest bardziej niż skomplikowane…

Planowanie przestrzeni pokoju jest odpowiedzią!

Planowanie przestrzeni sprawia, że można dużo łatwiej zobaczyć jak potencjalny wybór mebli będzie pasować do każdego pomieszczenia, a nie tylko do samego salonu. Jest to wielka zaleta, jaką niesie w sobie zakup w internetowych sklepach meblowych zamiast z salonów tradycyjnych – zwłaszcza tych, które w ramach swojej oferty zapewniają planner rozmieszczenia pokoju online. Dzięki temu można z łatwością skorzystać z możliwości planowania pokoju, aby wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał pokój dzienny wypełniony meblami, które wybrałeś.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ