wlasnemiejsce

Moment, w którym zaczynasz źle czuć się we własnym domu to znak, że czas na zmiany. Oczywiście wcześniej możesz spróbować, czy nie wystarczy zakup kilku nowych ubrań, krótki urlop i zabieg w spa, ale jeśli wszystkie te sposoby zawiodą, a ty wieczorem w fotelu poczujesz się szary i nieciekawy oraz wypomnisz swojemu mieszkaniu każdą niedoskonałość, następnego dnia do kawy zamiast porannego dziennika zacznij przeglądać w sieci wnętrzarskie nowości.

Tego roku wiosna nie zachwyca, rzadko widujemy jasne niebo i promienie słoneczne, a za czegoś trzeba czerpać energię. Jeśli nie może zapewnić ci tego klimat, w którym żyjesz, postaraj się przynajmniej, aby miejsce, w którym funkcjonujesz było twoim najlepszym przyjacielem.
Na początek zastanów się, co w twoim mieszkaniu drażni cię najbardziej i jeśli możesz sprzedaj tę rzecz lub ukryj głęboko w piwnicy. Następnie pomyśl, o jakim wnętrzu marzysz. Zapisuj na pulpicie komputera zdjęcia z ulubionymi aranżacjami, przypomnij sobie miejsca z przeszłości, do których tęsknisz. Stwórz gamę swoich ulubionych kolorów. Nie rozciągniesz ścian i nie podniesiesz sufitów, ale nowa aranżacja wnętrz może odmienić twoją przestrzeń, dodając jej lekkości, światła i harmonii.
Rozpocznij od gruntownych porządków. Pozbądź się rzeczy, których nie używasz, a te których używasz rzadko mądrze przechowuj. Zapanuj nad kolorami, bo często to one wprowadzają chaos, są również odpowiedzialne za nastrój jaki panuje we wnętrzu. Odśwież meble, bo czasem zmiana pokrycia sofy, sprawi, ze pokochasz ja na nowo. Jeśli uważasz, ze twoje mieszkanie jest zbyt ciemne, rozważ rolety zamiast firan i zasłon, które dodatkowo zmniejszą przepływ światła i obciążą optycznie okno. Wreszcie skorzystaj z pracowni architektonicznej, której projektanci doradzą jak dokonać liftingu mieszkania, nie pakując się jednocześnie w długotrwały remont. W warszawskiej pracowni Projekt Mimo otrzymasz pomoc popartą wysokimi kompetencjami i doświadczeniem. Indywidualne podejście do każdego projektu pozwoli ci poczuć się wyjątkowo, a wspólne opracowanie najlepszej koncepcji zmian da poczucie, że nie musisz martwić się o najdrobniejsze szczegóły.
Ponieważ masz szansę zaprojektować swój dom na nowo, nie bagatelizuj pierwszego etapu pracy z projektantem. Najważniejsze, żebyś precyzyjnie określił swoje potrzeby i swój styl życia. Innym podejściem będzie charakteryzować się projektowanie przestrzeni dla singla, innym dla rodziny, która wkrótce ma zamiar się powiększyć. Rozwiązania proponowane dla domatora nie będą sprawdzać się w przypadku podróżników, a introwertycy nie będą czuć się dobrze w miejscach przygotowanych dla ludzi prowadzących otwarty, zawsze pełny gości dom.
Nowa aranżacja ma być twoim remedium na świat zewnętrzny, ma sprawić że do domu wracamy nie dlatego, że gdzieś trzeba wrócić, ale dlatego że czujemy się tam po prosu u siebie.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nawet szaruga za oknem nie powinna robić na tobie wrażenia, bo w najbliższym otoczeniu będziesz czuł się szczęśliwy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ