Zdecydowanie najlepiej sprzedają się okna PCV, jednak producenci mogą zaproponować nam również inne modele. Wśród nich znajdują się okna drewniano-aluminiowe. Jakie są ich cechy i kiedy warto się na nie zdecydować?

Dobre okno powinno być nie tylko trwałe i łatwe w obsłudze, ale również ciepłe. Gdy nie będzie miało odpowiednich parametrów termoizolacyjnych, wówczas przyczyni się do szybkiej ucieczki ciepła z domu, co przełoży się na wysokość rachunków.

Okna drewniano-aluminiowe – alternatywa dla PCV i drewna

Gdy chodzi nam o ciepłe okna, możemy wybrać te z PCV. Jednak nie odpowiadają one każdemu. Druga opcja to okna drewniane – wyglądają bardzo efektownie, także mogą być ciepłe, ale za to wymagają konserwacji. Gdy poszukujemy alternatywy dla tych dwóch opcji, możemy zdecydować się na okna drewniano-aluminiowe. Obecnie ich popularność stale rośnie.

Okna drewniano-aluminiowe są połączeniem trwałości aluminium oraz estetyki drewna. Na uwagę zasługują także ich parametry termoizolacyjne, dlatego stosowane są one również w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Zalety okien drewniano-aluminiowych:

  • estetyczne wzornictwo pasujące do nowoczesnych i tradycyjnych aranżacji
  • łatwe utrzymanie i pielęgnacja – dzięki wykończeniu okna aluminium od strony zewnętrznej jest ono chronione przed zniszczeniem
  • bardzo dobre parametry pod względem energooszczędności oraz dźwiękoszczelności
  • doskonała stabilność profili poprzez zastosowanie elementów aluminiowych
  • szeroka gama kolorów do wyboru
  • możliwość uzyskania różnych kształtów – nie tylko prostokątów, ale też łuków, kół

Oczywiście, takie okna mają też minusy – głównym z nich jest dość wysoka cena, ale warto potraktować je jako inwestycję, ponieważ posłużą nam przez długi czas.

Kiedy warto wybrać okna drewniano-aluminiowe?

Najczęściej okna drewniano-aluminiowe kupowane są do domów, w których parametry termoizolacyjne są bardzo ważne, czyli w domach pasywnych, energooszczędnych. Także mogą być zastosowane w innych budynkach, gdzie liczy się design – drewno wygląda bardzo efektownie. Warto też wskazać, że okna te sprawdzą się dla osób szukających łatwych w utrzymaniu okien niż te wykonane w całości z drewna.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ