Wielu z nas uważa, że dom jest naszą wizytówką, a jego wnętrze odzwierciedla nasz charakter. By dobrze czuć się we własnym mieszkaniu należy odpowiednio dobierać meble oraz dodatki. Ostatnio bardzo stylowym elementem wyposażenia stały się stoliki szklane. Warto więc poświęcić im nieco uwagi!

Nowoczesny design

Ogromną zaletą stolików ze szklanym blatem jest oryginalny wygląd. Ich rodzajów jest całe mnóstwo, jednak cechą wspólną ich wszystkich jest elegancja oraz prostota. Minimalizm staje się coraz bardziej popularny, nic więc dziwnego, że i stoły szklane są teraz w modzie. Stolik taki stanie się świetnym elementem dekoracyjnym. Ponadto stoliki szklane są uniwersalne, mogą stanowić idealne dopełnienie salonu urządzonego w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym.

Trwałość szkła hartowanego

Wbrew pozorom, szklane modele stolików wcale nie są takie kruche. Znaczna ich część jest wykonana ze szkła hartowanego, dzięki czemu trudno jest je rozbić na drobny mak. O to, z jakiego materiału wyprodukowany został stolik, zapytać możemy sprzedawcę w sklepie. Zamawiając mebel przez Internet dowiemy się tego z informacji zawartych w opisie produktu.

Łatwa konserwacja stolików szklanych

W przypadku czyszczenia stołów ze szklanym blatem nie musimy obawiać się żadnych problemów. Wystarczy użyć płynu do mycia szyb, a z blatu znikną wszystkie zabrudzenia. Warto jednak wiedzieć, że konserwacja szklanego blatu powinna odbywać się regularnie, nawet codziennie, ponieważ szybko pojawiają się na nim drobinki, kurz oraz odciski palców.

Dostępność

Stoliki szklane już od jakiegoś czasu dostępne są na rynku, dlatego też znajdują się w większości sklepów meblowych. Ich rodzajów też jest całe mnóstwo, od najprostszych, minimalistycznych wzorów, aż po oryginalne oraz futurystyczne modele. Każdy może osiągnąć dzięki nim inny efekt. Do wyboru pozostaje także rodzaj szkła, zdecydować możemy się na matowe szklane blaty lub barwione na dowolny kolor. Ciekawe są również rodzaje stolików szklanych połączonych z elementami metalu lub drewna. Wówczas tworzą ciekawą kompozycję. Na rynku wnętrzarskim nie brakuje interesujących propozycji. Stoliki z blatem wykonanym ze szkła mogą mieć różne wymiary. Dzięki temu możemy wybrać stół do jadalni, salonu, czy mniejszy stolik do sypialni. Możliwości jest bardzo dużo, co jest kolejną zaletą. Współcześni projektanci znakomicie wykorzystują szkło, tworząc z niego interesujące przedmioty. Do nich zaliczają się m.in. ciekawe wzory stolików ze szkła, które tworzą w mieszkaniach wspaniały klimat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ