Dbałość o posadzkę w holu apartamentowca? Pierwszy krok to krata stalowa

0
1791

Hol na parterze budynku wielorodzinnego jest zawsze najbardziej uczęszczanym miejscem. Nic więc dziwnego, że w szczególności przy drzwiach wejściowych zbiera się najwięcej piasku i błota. W efekcie powstaje tam nieestetyczny nalot, a z czasem także przebarwienia i zacieki, które są szczególnie trudne do usunięcia, jeśli posadzka została wykonana z naturalnego kamienia. Jakie zatem rozwiązanie można zastosować, aby prezentowała się ona jak najlepiej, przez jak najdłuższy czas?

Duża kratownica to skuteczne rozwiązanie

Kratownice stalowe były stosowane już od dawna, jako pierwsza wycieraczka, mająca za zadanie zebrać z grubsza błoto i piach z butów mieszkańców. W praktyce jednak, w marketach budowlanych z reguły pojawiały się one w niewielkich rozmiarach, rzeczywiście przypominających standardowe wycieraczki. Rozchybotane i zardzewiałe, niestety szybko traciły estetyczny wygląd i tylko w niewielkim stopniu spełniały swoje zadanie.

W ostatnich latach kraty stalowe przeżyły jednak swój prawdziwy renesans. Pojawiły się bowiem na rynku kratownice dużych rozmiarów, znacznie przekraczających tradycyjne wycieraczki. W szczególności przed eleganckimi apartamentowcami, które posiadają szerokie drzwi, a nierzadko także otaczające je, przeszklone “wiatrołapy”, wyglądają one doskonale. Zajmują całą przestrzeń, dzięki czemu lepiej zbierają zabrudzenia, a jednocześnie ich wygląd wpisuje się w najnowsze, deweloperskie trendy. W efekcie nie tylko spełniają one swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona posadzki, ale również stanowią jeden z harmonijnych elementów otoczenia budynku.

Ocynkowana i na wymiar

Aby nowoczesna, duża kratownica spełniała swoje zadanie, nie może ulegać szybkiemu zniszczeniu – ani korozji, ani odkształceniu. W tym celu dobre kraty stalowe są ocynkowane, czyli pokrywane warstwą ochronną, uniemożliwiającą korodowanie. Jednocześnie ich twardy, wysokiej jakości i wytrzymałości materiał sprawia, że nie ulegają odkształceniom i przemieszczaniu.

Podczas wybierania kratownicy ważna jest także możliwość dostosowania jej rozmiaru do przygotowanego wgłębienia. Dlatego warto zdecydować się na producenta, który w swojej ofercie posiada kraty przygotowywane na wymiar. Dzięki temu pojawia się gwarancja, że stalowa wycieraczka nie będzie się przesuwała. Co więcej, dostosowywanie jej “na wymiar” możliwe jest we wszystkich kierunkach, uwzględnia także gęstość oczek, dzięki czemu ostateczny produkt idealnie spełnia oczekiwania dewelopera, a następnie mieszkańców budynku wielorodzinnego. Odpowiednie płaskowniki zapewniają przy tym antypoślizgowość.

Nie tylko na zewnątrz

Alternatywą dla kratownic znajdujących się przed wejściami mogą być te, które zastępują inne rodzaje wycieraczek wewnątrz budynków. Sprawdzają się one w holach o dużych powierzchniach, takich jak na przykład powierzchnie sklepowe, w szczególności dzięki swojej stosunkowo dużej pojemności na zabrudzenia. Ich wybór to zatem gwarancja czystości w każdym miejscu, nawet tym najmocniej eksploatowanym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ