Jak uniknąć stresu związanego z przeprowadzką

Przeprowadzka to niezwykle ekscytujące przedsięwzięcie, które jednak niesie ze sobą pewien bagaż stresu. My, Polacy, jesteśmy raczej statecznym narodem, który nie przepada za wielkimi zmianami. Dlatego też jeśli się przeprowadzamy, robimy to zaledwie kilka razy w życiu i chcemy, aby wszystko przebiegało bez zakłóceń. Przeprowadzka wcale nie musi być przyczyną nieprzespanych nocy czy braku apetytu. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym przenosiny do nowego domu czy mieszkania mogą być bezstresowym doświadczeniem.

Lista niezbędnych przedmiotów

Dobra organizacja przeprowadzki to klucz do jej sukcesu. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem pakowania czy selekcji wyposażenia domowego warto sporządzić listę rzeczy, które będą nam niezbędne w nowym lokum. Przenoszenie starych, zużytych mebli, których planowaliśmy się pozbyć jest bezcelowe i tylko generuje dodatkowe koszta transportu. Wcześniej przygotowana lista pomoże nam uniknąć stresu związanego z przeczuciem, że czegoś zapomnieliśmy spakować, a także z kompletowaniem wyposażenia nowego mieszkania.

Pakowanie etapowe

Przeprowadzka „na wariackich papierach” to najgorsze rozwiązanie, szczególnie dla naszych zszarganych nerwów. Pakowanie pudeł i kartonów na ostatnią chwilę nie pomaga w szybkiej i sprawnej przeprowadzce, a co najważniejsze – niekorzystnie wpływa na nasze i tak już zszargane nerwy. Dlatego też pakowanie dorobku własnego życia warto podzielić na konkretne etapy, np. kuchnia, salon, dając sobie i domownikom czas na selekcję niepotrzebnych „gratów” i zabezpieczenie tych rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą.

Znakowanie kartonów

Przeprowadzka to nie czas na brak organizacji. Aby zaoszczędzić sobie czasu i stresu podczas rozpakowywania pudeł w nowym mieszkaniu, warto je wcześniej odpowiednio oznakować. Jest to niezwykle pomocne, gdy chcemy sprawnie przygotować nowe lokum do użytkowania „z miejsca”. Wystarczy, że każdy karton podpiszemy zgodnie z jego zawartością, np. „kosmetyki” czy „wazony”.

Firma przeprowadzkowa

Przeprowadzka wielu z nas spędza sen z powiek i w żaden sposób nie potrafimy się do niej odpowiednio przygotować. Z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy przeprowadzkowe, jak firma Szafagra Przeprowadzki, które wyręczają nas niemal w każdej czynności. Firmy przeprowadzkowe często oferują kompleksowe usługi z pakowaniem i zabezpieczaniem mienia, demontażem i montażem mebli czy transportem włącznie. Zatrudnienie fachowców od przeprowadzek to prosty przepis na to, jak uniknąć stresu związanego z przeprowadzką a także wielu godzin spędzonych na przygotowaniu się do zmiany otoczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ