Stylowe dekoracje ścian

Trendy są zmienne – zarówno te związane ze światem mody, jak i wystrojem wnętrz. I w jednym, i w drugim przypadku można jednak zauważyć elementy niezmienne, które modne są zawsze – i mogą one stanowić cenną bazę do tworzenia nowych, inspirujących stylizacji oraz aranżacji. W przypadku mody będzie to np. sukienka zwana “małą czarną”, w wystroju wnętrz – proste, wykonane z drewna meble, a na ścianach – obrazy i grafiki – klasyczne i alternatywne. Niewielka akwarela albo czarno-biały szkic dodadzą klasy każdemu wnętrzu.

Grafika i plakat

Grafiki, podobnie jak obrazy, towarzyszą nam w naszych domach od wieków. Na oryginały mogli sobie pozwolić jedynie najbogatsi, dziś – dzięki rozwojowi technik poligraficznych, możliwe jest posiadanie atrakcyjnych reprodukcji.

Kiedyś z obrazami kojarzyły się zdobione ramki – dziś większe wrażenie na większości z nas robi prosty minimalizm. 

W takim, nowoczesnym i prostym wydaniu doskonale prezentuje się nie tylko abstrakcja, ale również obrazy dawnych mistrzów. Podobnie jest z grafikami, które dopasowując się do dzisiejszych trendów, pozostają nadal sobą. 

Przykładem takich od zawsze modnych, czyli jednocześnie klasycznych i nowoczesnych motywów graficznych, są mapy. Grafiki przedstawiające kulę ziemską, kontynenty, kraje czy też miasta są na tyle uniwersalne, że można je umieścić na ścianach: salonów, bibliotek, jak i pokojów dziecięcych, biur lub gabinetów. 

Takie i inne grafiki na ścianę znajdziemy w ofercie sklepu z plakatami – Scandi Poster. 

To grafiki klasyczne i nowoczesne, które można dostosować do pokojów gościnnych, sypialni, kuchni, przedpokojów, biur, restauracji, kawiarni i wielu innych miejsc.

Plakat jest jednym z bardziej inspirujących i bogatych w swojej prostocie pomysłów aranżacyjnych.

Klasyka i nowoczesność

Grafiki kojarzone są często ze szkicami, szczególnie te klasyczne – mają one swój urok, nie są tak “zdecydowane” w swojej dynamice jak typowe obrazy. Wyróżniają się mniej lub bardziej zaznaczoną kreską. Grafikę kojarzymy również z minimalistyczną kolorystyką – zazwyczaj utrzymane są w czerni i bieli. 

Jako takie, idealnie komponują się z wystrojem wnętrz urządzonych zgodnie z najmodniejszą stylistyką minimalistyczną. Oprócz wyżej już wspomnianych map, sporym powodzeniem cieszą się też plany miast.

W kolekcjach grafik Scandi Poster znajdziemy m.in. plany najpiękniejszych polskich miast, m.in.: Krakowa, Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Takie grafiki dla wielu osób mają wartość sentymentalną, a przy okazji są też zgodne z panującymi obecnie trendami w aranżacji wnętrz. 

Taka grafika – w formie plakatu (w wybranym rozmiarze) – będzie swego rodzaju “ramą” kompozycyjną pokoju – umieszczona np. na minimalistycznej, białej ścianie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także plakaty z grafiką przedstawiającą zwierzęta (np. ptaki, owady, jelenie, konie, psy i koty). Niektóre motywy roślinne przywodzą z kolei na myśl starodawne herbaria – plakaty z grafiką na białym tle i w prostej czarnej ramce pasują zarówno do wnętrza stylizowanego na staromiejskie, jak i na nowoczesne.

Grafiki na plakatach to nie tylko motywy inspirowane sztuką i starymi rycinami. Pokaźną część kolekcji, oferowanych m.in. przez Scandi Poster, stanowią także kubistyczne, minimalistyczne i innowacyjne wzory – uwagę przyciągają m.in. wizerunki zwierząt rysowane prostą kreską albo “budowane” jedynie za pomocą figur geometrycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ