Dlaczego warto wybrać tarasy kompozytowe?

0
2580

Drewniany taras jest wyjątkowo popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach, pozwalającym cieszyć się pięknem naturalnego otoczenia. Niestety, jak wszystkie materiały naturalne, może on z łatwością ulegać zniszczeniu. Z kolei wykorzystanie sztucznych materiałów, takich jak PVC, zmniejsza walory estetyczne tarasu, nawet jeśli arteria jest bardziej wytrzymały na warunki atmosferyczne. Jak zatem znaleźć kompromis?

Trudność w pielęgnacji?

Drewniany taras, nawet ten wyłożony drewnem egzotycznym, wymaga odpowiedniego czyszczenia i konserwacji, jeśli ma zachować swój piękny wygląd przez długie lata. Systematyczne usuwanie zabrudzeń, w tym przede wszystkim błota i śniegu, a także impregnacja desek są niezbędnymi czynnościami. Co więcej, wiele z nich powinno zostać oddanych w ręce specjalistów, co gwarantuje prawidłowe przeprowadzenie procesu.

Dla wielu osób wszystkie te działania są zbyt wymagające i pracochłonne, co przekłada się na ich niechęć do naturalnej deski. Z kolei nietrudno zauważyć, jak wyraźnie różni się od niej sztuczny materiał. Choć wymaga in mniejszej pielęgnacji, jednocześnie nie może nigdy oddać naturalnego piękna.

Charakterystyka deski kompozytowej

Rozwiązaniem dla osób, które chciałyby połączyć trwałość i urodę, są tarasy kompozytowe. Powstały one dzięki połączeniu naturalnego drewna z PCV, które w wyniku obróbki scalają się w jednolity materiał. Połączenie naturalnych i sztucznych włókien gwarantuje, iż deska taka odznacza się wysoką odpornością mechaniczną i na warunki zewnętrzne. Jest to szczególnie ważne w Polskich, wymagających warunkach, w których opady śniegu i deszczu w ciągu roku są bardzo wysokie.

Jednocześnie pozwala ona cieszyć się pięknem przypominającym naturalne deski, a to za sprawą doskonałych wytłoczeń, bez problemu utrzymujących swój kształt dzięki włóknom roślinnym.

Deski kompozytowe, proponowane przez IdeaGarden odznaczają się przy tym ładnymi barwami oraz łatwością utrzymania ich w czystości. Nie posiadają drzazg i są w pełni bezpieczne, dzięki specjalnej, antypoślizgowej powierzchni.

Kolejną zaletą podłóg kompozytowych jest łatwość ich montażu oraz brak szczególnych wymagań względem konserwacji, co bez wątpienia będzie stanowić zaletę dla osób, niemających zbyt dużej ilości czasu na dopilnowanie tego szczegółu.

Ekologia

Niemniej ważnym aspektem zastosowania desek kompozytowych jest ekologia. Wprawdzie sam materiał nie jest w pełni naturalny, ale może być poddany recyklingowi. Powstaje on także w procesie produkcji opartym o wysokie standardy, a przede wszystkim wykorzystującym drewno sosnowe, które odznacza się możliwością szybkiego przyrostu. Dzięki temu uzyskany materiał kompozytowy może być nawet bardziej sprzyjający środowisku niż w pełni naturalne, ale trudniejsze do pozyskania drewno innego rodzaju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ