Wybieramy płytki do kuchni otwartej na salon

Otwarcie kuchni na salon to bardzo popularne rozwiązanie. Dzięki temu optycznie powiększamy powierzchnię mieszkania lub domu. Jednak podczas aranżacji takiego dużego pomieszczenia warto poświęcić więcej uwagi doborowi odpowiedniego wyposażenia i jego kolorystyki. Wygląd części kuchennej i salonowej powinien ze sobą współgrać. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, jakie płytki będą najodpowiedniejsze do kuchni otwartej na salon w stylu minimalistycznym, prowansalskim oraz glamour.

Płytki do kuchni otwartej na salon urządzony w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Pomieszczenia minimalistyczne wyposażone są tylko i wyłącznie w najpotrzebniejsze przedmioty. Minimalizm sprzyja przestronności i łatwemu utrzymaniu porządku. Typowe dla tego stylu są surowe odcienie bieli, czerni i szarości, które zazwyczaj przełamane są zielenią żywych roślin doniczkowych. Przy aranżacji kuchni, warto wziąć pod uwagę takie założenia i również nie przesadzać z detalami. Do kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym najlepiej pasują białe lub szare meble kuchenne. Jakie w takim razie dobrać do nich płytki?

Warto pozostać przy spokojnych odcieniach i teksturach. W opcji są zarówno płytki matowe, jak i błyszczące. Z całą pewnością godne uwagi są cegiełkowe płaskie płytki kuchenne Artisan pochodzące z hiszpańskiej fabryki Fabresa. Kolekcja obejmuje płytki w kolorze białym, szarym i brązowym. Podobny efekt uzyskamy wybierając płytki kuchenne z serii Altea. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także montaż płytek imitujących marmur. Taki naturalny i surowy wygląd płytki sprawia, że pomieszczenie wydaje się jasne, przestronne i czyste.

Płytki do kuchni otwartej na salon urządzony w stylu prowansalskim

Z kolei styl prowansalski to dążenie do uzyskania jak najbardziej przytulnego, wygodnego i ciepłego wnętrza. Stosuje się w nim zatem drewniane meble, naturalne, jasne tkaniny i starannie dobrane dekoracje. Wybierając płytki do kuchni otwartej na salon w stylu prowansalskim, możemy zdecydować się na produkty z kolekcji kafli jednobarwnych, jak również płytek z różnymi akcentami roślinnymi.

Na kuchennej ścianie pięknie prezentują się płytki z serii Country marki Equipe. Kolekcja obejmuje płytki w różnych pastelowych barwach. Równie praktyczne i miłe dla oka są płytki z kolekcji Etnia marki Vives oraz Manhattan firmy Realonda. Jeśli zależy nam na efektownych dekorach ściennych, to warto przyjrzeć się takim kolekcjom, jak: Loft, Forli, Cervino, Metro lub Funny. Można je obejrzeć na stronie internetowej Domus-sklep.pl.

Płytki do kuchni otwartej na salon urządzony w stylu glamour

Styl glamour również kojarzy się z przytulnymi wnętrzami. Jednak sposób uzyskania takiego efektu jest zdecydowanie inny niż w stylu prowansalskim. Styl glamour to przede wszystkim sporej wielkości meble, pikowane i błyszczące tkaniny, ozdobne lampy, obrazy i lustra. Zarówno salon i kuchnia mają robić wrażenie.

Jakie płytki do kuchni będą w tym przypadku najodpowiedniejsze? Na pewno warto zwrócić uwagę na srebrne błyszczące płytki ścienne z serii Delta, Frame lub Bent. Takie trójwymiarowe kafelki są niezwykle oryginalne i stylowe. Wielbiciele koloru różowego będą zachwyceni serią płytek Snap wyprodukowanych w fabryce Carmen. Natomiast zwolennicy nietypowych kształtów płytek na pewno zdecydują się na produkty z serii Smiles.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ