Trafiłeś na negatywne opinie o fotowoltaice

Czy można być niezadowolonym z czegoś, co przynajmniej teoretycznie powinno gwarantować tysiące złotych oszczędności rocznie, a przy tym dawać poczucie, że zrobiliśmy coś dobrego dla naszej planety? Okazuje się, że tak. W Internecie mnożą się negatywne opinie o fotowoltaice, również pochodzące od osób, które zainwestowały w to rozwiązanie we Wrocławiu i regionie. Z czego mogą wynikać takie głosy? Czy świadczą one o tym, że instalacja fotowoltaiczna nie ma sensu? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Źle dobrana instalacja

Niezadowolenie z posiadanej instalacji fotowoltaicznej zawsze bierze swoje źródło z błędów popełnionych na etapie doboru systemu. Jeśli firma, która za to odpowiadała, nie uwzględniła realnych potrzeb klienta, specyfiki otoczenia budynku oraz skierowania dachu względem stron świata, to instalacja prawdopodobnie nie będzie działać w sposób optymalny.

Efekt jest taki, że użytkownicy często narzekają np. na niesatysfakcjonującą ilość produkowanej energii. Trudno zatem, aby byli zadowoleni, gdy wykonawca obiecał obniżenie rachunków za prąd np. o 90 proc., podczas gdy realna oszczędność wynosi tylko 50 proc. lub jeszcze mniej.

W tym miejscu odsyłamy Cię do bardzo przydatnego artykułu, który wyjaśnia, od czego zależy wydajność instalacji fotowoltaicznej, a także jej niezawodność – https://sunforyou.pl/system-fotowoltaiczny-wroclaw-od-czego-zalezy-jego-wydajnosc-i-niezawodnosc/

Niefachowo przeprowadzony montaż

Zamawiając panele z montażem mamy prawo oczekiwać, że usługa zostanie wykonana prawidłowo, zgodnie ze sztuką. Niestety, różnie z tym bywa. Błędy popełnione na etapie montażu mogą mieć bardzo negatywny wpływ na sprawność instalacji, a w skrajnym przypadku nawet sprowadzić zagrożenie na mieszkańców i ich dobytek.

Można sobie łatwo wyobrazić konsekwencje oderwania modułu PV od konstrukcji dachu podczas wichury lub zwarcia w instalacji elektrycznej spowodowanego niepoprawnym podłączeniem falownika. Straty materialne będą tutaj najmniejszym problemem.

Niska jakość zastosowanych komponentów

Tutaj niestety w grę wchodzi już to, że dla wielu osób decydującym czynnikiem przy wyborze konkretnej oferty na montaż instalacji fotowoltaicznej jest cena. Im niższa tym oczywiście lepiej. Firmy zajmujące się montażem paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu i regionie starają się sprostać oczekiwaniom inwestorów i chcąc zdobyć klientów kompletują zestawy złożone z bardzo tanich komponentów.

Taka instalacja będzie działać, produkować prąd, natomiast jej efektywność może już pozostawiać wiele do życzenia – szczególnie po kilku latach eksploatacji. W grę mogą również wchodzić powtarzające się i bardzo irytujące awarie, które rzutują później na ocenę instalacji (oraz ogólną negatywną opinię inwestora o fotowoltaice).

Zły wybór miejsca montażu

Zdarza się, że zła opinia posiadacza instalacji nie jest wcale spowodowana jakością komponentów czy fachowością montażu, ale uporem w kwestii wyboru miejsca, w którym zostały zamontowane ogniwa PV.

Jeśli audyt przeprowadzony przez firmę montującą fotowoltaikę jednoznacznie wykazał, że korzystniej będzie postawić na instalację na gruncie, a mimo to inwestor wybrał dach, to niska efektywność pracy systemu fotowoltaicznego jest niejako na własne życzenie. Dlatego wiedząc, że mamy do czynienia z ekspertami, naprawdę warto wsłuchać się w ich sugestie.

Jak uniknąć takiego scenariusza?

Jeśli nie chcesz dołączyć do grona osób wyrażających negatywne opinie o fotowoltaice, to zacznij od wybrania odpowiedniego wykonawcy. Montaż fotowoltaiki musi zostać przeprowadzony w sposób profesjonalny, podobnie jak wcześniejsze dobranie i zaprojektowanie instalacji. Na szczęście w samym Wrocławiu i regionie nie brakuje firm, które gwarantują oczekiwaną jakość, w dodatku za bardzo rozsądną cenę.

Jedną z takich firm jest Sun For You, która oferuje swoim klientom niezobowiązujący audyt – na tej podstawie można podjąć decyzję o montażu instalacji lub zrezygnowaniu z tej inwestycji. Szczegóły oferty Sun For You sprawdzisz na stronie internetowej firmy https://www.sunforyou.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ