Lamele ścienne

Lamele ścienne zyskują coraz większą popularność. Idealnie wpasowują się w każdą aranżację, tworząc ciekawe efekty. Czym są lamele i w jaki sposób przebiega ich montaż?

Lamele- czym są?

Lamele ścienne to bardzo popularny w ostatnim czasie sposób dekoracji wnętrza, a konkretnie jego ścian. Lamele najczęściej wykonane są z wytrzymałej płyty MDF w naturalnym odcieniu dębu. Możemy wyróżnić lamele ścienne pionowe, ale także poziome, w zależności od tego, jaki efekt dekoracyjny chcemy uzyskać.

lamele w salonie

Lamele ścienne- gdzie znajdą zastosowanie?

Lamele ścienne bardzo dobrze komponują się z industrialnym betonem w minimalistycznym wnętrzu. Każde pomieszczenie, w którym pojawiają się te drewniane dekoracje, nabiera zupełnie nowego charakteru i stylu. Wbrew pozorom, naturalne drewno rewelacyjnie ociepla wnętrze, dobrze harmonizując z ciemnymi kolorami, które są przecież w modzie. Kolor naturalnego dębu jest niezwykle uniwersalny, dzięki czemu lamele pasują do każdego wnętrza i każdej kolorystyki. Co więcej, lameli można używać jako dekoracji ścian, ale także sufitu, co daje bardzo interesujące efekty aranżacyjne.

lamele w sypialni

Lamele ścienne są laminowane, dzięki czemu są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem mogą pełnić rolę ścianki działowej we wnętrzu, np. dla oddzielenia części jadalnianej od gościnnej. Tym, co sprawia, że tak uwielbiamy lamele jest ich uniwersalność i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zastosowanie lameli jest bardzo szerokie, coraz więcej osób decyduje się na ich zamontowanie na suficie. Więcej pomysłów zastosowania lameli znajdziesz tutaj: https://lameo.pl/3-lamele-scienne.

Lamele na ścianę

Lamele drewniane pionowe- jak montować?

Lamele na ścianę sprzedawane są w pojedynczych elementach, dzięki czemu ich montaż jest bardzo łatwy. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych narzędzi, w zupełności wystarczy silny klej np. Mamut, którym przykleisz lamele do ściany. Z montażem z całą pewnością poradzi sobie każdy. Lamele o prostym montażu znajdziesz tutaj: https://lameo.pl/lamele-scienne/32-lamele-scienne-lameo-003-dab-naturalny.html.

Lamele drewniane pionowe

Czy warto postawić na lamele ścienne?

Ścianki działowe powstające z lameli ściennych mogą mieć postać zarówno lekkich i delikatnych konstrukcji, jak i nieruchomej, stabilnej ściany działowej. Lamele ścienne o szerokim zastosowaniu sprawdzają się także jako listwy sufitowe, pięknie prezentując się w każdym wnętrzu, bez względu na jego stylizację. Co więcej, zaletą lameli jest także ich zdolność do poprawy akustyki we wnętrzu.  Zapraszamy do sklepu: https://lameo.pl/.

lamele

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ