Wszystko, co ważne przy wyborze mebli łazienkowych

Meble łazienkowe stanowią świetne miejsce do przechowywania przyborów toaletowych oraz środków czystości. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce w garderobie, a jednocześnie zgromadzimy wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu. Oczywiście, tego rodzaju meble są dostępne na rynku w wielu wariantach, dlatego możemy dowolnie je dobierać i łączyć. Są to jednak meble łazienkowe, dlatego warto, aby były nie tylko funkcjonalne, ale również między innymi odporne na niszczące działanie wody oraz detergentów. Poniżej podpowiadamy, jakie parametry powinno spełniać idealne wyposażenie łazienki.

Co jest ważne przy wyborze mebli łazienkowych?

W łazience wszystkie meble narażone są na ciągłe działanie wody, pary wodnej oraz środków do czyszczenia, które nie zawsze posiadają w 100% bezpieczny skład. Oznacza to, że w takim miejscu absolutnie nie sprawdzą się meble przeznaczone do przedpokoju czy salonu, mimo iż wizualnie niejednokrotnie świetnie pasują do wnętrza. Wyposażenie łazienki, w tym szafka pod umywalkę, powinno być wodoodporne, a więc pokryte specjalną powłoką. Może to być na przykład folia PCV lub specjalny rodzaj lakieru. Dotyczy to nie tylko frontowych elementów mebli, ale również całego ich korpusu. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zabezpieczyć te przedmioty przed przedwczesnym zniszczeniem. Ponadto warto sprawdzić, czy wybrana przez nas szafka pod umywalkę ma cofniętą tylną ścianę. Takie jej ułożenie gwarantuje cyrkulację powietrza i skraplanie pary z szafką. Kiedy już te aspekty zostaną sprawdzone, pozostaje tylko przetestowanie opcji otwierania i zamykania drzwiczek bądź szuflad oraz zadbanie o funkcjonalność uchwytów. Idealne meble łazienkowe to takie, które nie tylko dobrze wyglądają i są funkcjonalne, ale również takie, których użytkowanie będzie przebiegało bezproblemowo.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w łazience?

W tej kwestii wszystko zależne jest od tego, jak duża jest powierzchnia łazienki, którą urządzamy. W dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie chociażby na szafki kolumny, które są idealne do przechowywania ręczników oraz bielizny. Ponadto, coraz bardziej popularne stają się małe komody, które pełnią funkcję czegoś w rodzaju toaletki. Jeśli jednak łazienka jest mała, należy zadbać o pełen komfort przechowywania przy użyciu jak najmniejszej ilości mebli. W tym przypadku idealnie sprawdzi się szafka pod umywalkę, która nie zajmie dodatkowego miejsca a pomieści w sobie całkiem sporo. Ponadto, takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie potrzebne rzeczy będą zawsze pod ręką. Są jednak półki, których można użyć w obu rodzajach łazienek. Są to oczywiście półki wiszące, które możemy zamontować w dowolnym miejscu na ścianie. Co prawda, nie nadają się do przechowywania ręczników, ale świetnie sprawdzą się w przypadku zarówno mniejszych jak i większych kosmetyków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ