Wąska półka

Obecne mieszkania są coraz mniejsze. Wiele słyszy się o deweloperach, którzy oferują na sprzedaż tak zwane mikroskopijne apartamenty, czyli mini mieszkanka, kawalerki. Jest to związane często ze stylem życia ludzi młodych w dużych miastach. Ludzie ci nie mają wysokich potrzeb przestrzennych, ponieważ całymi dniami przebywają poza domem. Pracują, prowadzą bogate życie towarzyskie. Mieszkanie służy im wyłącznie późnymi wieczorami i nocą do regeneracji i snu.

Kolejnym powodem dla powstawania tak licznych małych mieszkań jest również bardzo wysoka cena gruntów w miastach czy choćby chęć maksymalizacji zysków przez deweloperów, co by nie nazwać tego chciwością. Dlatego też małe mieszkanka są coraz częściej spotykaną nieruchomością na rynku.

Aranżacja mieszkania

Generuje to potrzebę przemyślanego urządzenia takiej niewielkiej przestrzeni. Należy dokładnie przemyśleć każdą szafkę, sprzęt. Warto skorzystać również z pomocy doświadczonych specjalistów do spraw dekoracji wnętrz czy planowania przestrzeni. Umożliwi to urządzenie mieszkania tak, aby było ono funkcjonalne i przestrzenne pomimo niewielkiego metrażu. Jednym z najpowszechniejszych mebli a zarazem najpotrzebniejszych są szafki. Dlatego też tak duże znaczenie ma ich odpowiedni dobór.

Dobra półka powinna być wąska ale pojemna. Wąskie półki na ścianę pozwolą zaoszczędzić tak cenną przestrzeń, ale należy wiedzieć, że wykorzystanie wąskich półek musi być bardzo przemyślane. Na takich półkach może zmieścić się naprawdę wszystko: i książki, naczynia, zastawy czy wszelkiego rodzaju drobiazgi i ozdoby.

Wąskie półki w mieszkaniu

Wąska półka w aranżacjach pomieszczeń to podstawa współczesnego i funkcjonalnego mieszkalnictwa. Pozwoli stworzyć klimat mieszkania, ponieważ półki takie można zastosować naprawdę do wszystkiego. Klimatyczne pachnące świece, mnóstwo doniczek z kwiatami, półki pełne książek nad fotelem, uginające się od dziecięcych misiaczków – jak widać zastosowań mają naprawdę nieskończenie wiele. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni urządzającego.

Aranżacja mieszkań daje dużo satysfakcji i od niej będzie zależeć nasze samopoczucie. Dlatego jeszcze raz trzeba podkreślić, że szczególnie w małych mieszkaniach wykorzystanie wąskich półek jest niezbędne dla stworzenia wrażenia czystości, przestronności, ale jednocześnie pojemności. Wąska półka w aranżacjach pomieszczeń do przyszłość designu w związku z koniecznością i zapotrzebowaniem na małe mieszkania. Na rynku jest naprawdę multum inspiracji do wykorzystania takich półek, daje to ogrom inspiracji.

Źródło: https://yrke.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCegła na ścianę
Następny artykułPożywienie dla żółwi wodno-lądowych

Uwielbiam skal skandynawski i to właśnie on skłonił mnie do zainteresowania się tematyką urządzania i wystroju wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ