Układanie płytek może być proste

Ułożenie płytek w kuchni lub łazience często staje się niemiłym zaskoczeniem dla mieszkańców, którzy chcąc nadać estetyczny charakter swoim pomieszczeniom nie przewidzieli błędów, które mogą się zdarzyć wykonawcom prac remontowych. Problemów można jednak uniknąć!

Wybór kolorystyki i wzornictwa płytek pozwala uzyskać wyjątkowy efekt wizualny w pomieszczeniach. Dlatego prace wykonawcze powinny spełniać najbardziej rygorystyczne wymogi. Niestety, układając płytki można popełnić błędy, które wpłyną nie tylko na wygląd, ale również na trwałość wykonanych prac.

Praktyka udowadnia, że wiele spośród błędów dotyczących układania płytek związanych jest z klejem do płytek, a dokładnie – z jego niewłaściwym przygotowaniem lub zastosowaniem. Niedokładne przygotowanie zaprawy klejowej nie musi wynikać z braku doświadczenia ekipy remontowej lub z jej niedbalstwa. Często złe przygotowanie zaprawy wiąże się ze skomplikowanymi i czasochłonnymi etapami przygotowania zaprawy, co zwiększa prawdopodobieństwo tragicznej w skutkach pomyłki.

Weber od lat specjalizuje się w dostarczaniu na rynek produktów, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również łatwe i przyjazne w ich zastosowaniu. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia błędów wykonawczych podczas aplikacji kleju do płytek.

Niedawno firma Saint-Gobain Weber Polska wprowadziła na rynek innowacyjny klej do gresu o nazwie weberfix EASY. Klej charakteryzuje podwyższona elastyczność oraz bardzo dobrą przyczepność. Klej weberfix EASY można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Jest też łatwy w przygotowaniu zaprawy do zastosowania na podłożu.

Produkt weberfix EASY jest klejem cienkowarstwowym (2-6 mm) o klasie C1T wg PN-EN 12004. W porównaniu z innymi klejami tej klasy, weberfix EASY posiada podwyższoną elastyczność. Klej z łatwością może być stosowany do płytek gresowych o maksymalnych wymiarach 40 x 40 cm, glazury, terakoty, klinkieru i nienasiąkliwego kamienia.

Szeroka oferta rozwiązań płytek i zastosowania ich na najróżniejszym podłożu wiąże się z doborem odpowiednich zapraw klejowych. Żeby proponowane przez projektanta materiały idealnie i trwale pasowały do pomieszczeń, niezbędna jest pełna gama dopasowanych do siebie produktów. Dlatego Saint-Gobain Weber Polska oferuje specjalistyczne rozwiązania systemowe do prawidłowego i trwałego układania płytek. W ofercie Webera znajdziesz zaprawy klejowe, zaprawy fugowe, preparaty gruntujące oraz niezawodne w pomieszczeniach wilgotnych produkty do hydroizolacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ