Romantyczne oświetlenie balkonu

Balkon służy nie tylko do uprawy barwnie kwitnących kwiatów doniczkowych. To także miejsce, w którym chętnie wypoczywamy w letnie wieczory. Dlatego konieczność jego odpowiedniego urządzenia wydaje się oczywista, a jednym z istotnych elementów będzie nastrojowe oświetlenie.

Lampiony

Na balkonie najczęściej wykorzystywany lampion to ten sprzedawany w sklepie IKEA, który charakteryzuje się następującymi cechami:

– ma kształt latarenki,
– wysokość 28 cm.,
– wykonany z metalu i szkła,
– w kolorze białym lub czarnym.

Do latarenki tej wkładamy świecę w kształcie słupka.

Drugim co do popularności lampionem wykorzystywanym w aranżacjach na balkon jest mniejsza latarnia, o wysokości 21 cm. Jest ona identyczna jak pierwsza, lecz w przeciwieństwie do niej występuje w kilku kolorach. Aby uzyskać nastrojowe, ciepłe światło, umieszczamy w niej tealighty.

Komplety

Dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup zestawu lampionów. Trzy, różnej wielkości, lampiony wykonane z drewna i szkła lub metalu i szkła pięknie prezentują się na balkonie i tworzą na nim ciepły, romantyczny klimat. Szczególnie pięknie prezentują się lampiony z drewna z przetarciami, dzięki którym wydają się starsze niż rzeczywiście są. To sprawia, że dobrze komponują się nie tylko na balkonie, ale także w pomieszczeniu urządzonym w stylu skandynawskim lub retro.

Najwyższy z lampionów ma około 70 cm wysokości, co sprawia, że nadają się one raczej do postawienia na podłodze, niż do powieszenia.

Cena zestawu zaczyna się od około 199 złotych, nie są to więc tanie rzeczy, choć bez wątpienia – piękne.

Inne lampy na balkon

Oświetlenie na balkonie może stanowić specjalnie do tego celu przeznaczony zewnętrzny kinkiet, który mocujemy na ścianie. Ma on postać plafonu, latarni lub nowoczesnej lampy ściennej, i montujemy w nim żarówkę, nie zaś świece, jak w przypadku lampionów. Koszt takiego kinkietu jest niski i rozpoczyna się od kilkunastu złotych. Jest to wyjście tanie i stosunkowo praktyczne.
Inną możliwością jest zamontowanie lampy solarnej, czyli takiej, która nie wymaga instalacji elektrycznej, gdyż zasilana jest energią słoneczną. Ich światło jest przyjemne i nastrojowe, a ładowanie polega jedynie na wbiciu końcówki lampki do doniczki z ziemią. Padające na nią słońce naładuje akumulator. Jedynym więc kosztem jest koszt zakupu samej lampki, a ten może wynosić nawet 3 złote.

Wybór oświetlenia na balkon jest bardzie skomplikowany niż mogłoby się wydawać, ale na szczęście jest w czym wybierać i każdy znajdzie produkty idealne dla swojego balkonu, gustu i kieszeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ