Rodzaje drzwi do pokoju dziennego

Odpowiednio dobrane drzwi mogą nie tylko dzielić i łączyć przestrzeń w domu, izolować od gwaru oraz chronić intymność mieszkańców, ale także pełnić funkcje ozdobne. Szczególnie ważny jest wybór drzwi do pokoju dziennego.

Chowane w ścianie kontra rozwieralne

Dobór właściwych drzwi do salonu może być kłopotliwy. Wymaga on podjęcia szeregu decyzji związanych z ich rodzajem. Na początku warto zastanowić się, czy bardziej odpowiadają wam drzwi rozwieralne, czy może chowane w ścianę.

Rozwieralne drzwi sprawdzą się w pomieszczeniach, w których jest odpowiednia ilość wolnego miejsca na ich otwieranie. Jeśli miejsca jest bardzo dużo, a zależy nam na dużych drzwiach, można zdecydować się na te dwuskrzydłowe – radzi nasz rozmówca z firmy WINDOOR, producenta drzwi.

W przypadku mniejszych pomieszczeń można zastosować wygodne i praktyczne drzwi przesuwne, które podwiesza się na wózkach do prowadnicy, montowanych na górze. Dzięki temu sposobowi mocowania drzwi nie stykają się z podłogą, a po rozsunięciu mogą chować się w ścianie lub na nią zachodzić.

Rodzaje drzwi do pokoju dziennego

Każde drzwi wewnętrzne składają się ze skrzydła, futryny, klamki, zawiasów oraz okuć. Jako, że pokój dzienny jest pomieszczeniem, w którym spędza się czas z rodziną i znajomymi, to drzwi do tego pomieszczenia powinny być odpowiednio dopasowane. Wybierać można spośród kilku rodzajów:

  • drzwi pełne – zapewniają izolację termiczną i akustyczną,
  • skrzydła przeszklone – sprawiają, że do pomieszczeń wpada więcej światła, wizualnie powiększają wnętrze, mogą być przezroczyste lub matowe, białe lub barwione oraz witrażowe lub ornamentowe,
  • drzwi szklane – mają właściwości izolujące, pozwalają światłu przepływać swobodnie, te wykonane ze szkła o małej przepuszczalności mogą z kolei zapewniać intymność,
  • drzwi lustrzane – powiększają wnętrze optycznie (przydaje się to szczególnie w niewielkich salonach), a we wnętrzach, w których nie ma miejsca na osobne, duże lustro, mogą pełnić jego funkcję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ