Nie ulega najmniejszych wątpliwościom, że baterie łazienkowe stanowią nieodzowną część wyposażenia każdego pokoju kąpielowego – bez względu na wielkość czy styl. Cenione z uwagi na funkcjonalność, jak i atrakcyjny wygląd. W ostatnim czasie bardzo modne i popularne są płaskie, z kaskadowymi wylewkami, które imitują postać wodospadu. Znajdują zastosowanie zarówno przy umywalkach, jak i wannach, jednak warunkiem ich użytkowania jest posiadanie dobrej jakościowo wody lub specjalnych zmiękczaczy. Na drugim miejscu plasują się kolorowe baterie – nie tylko czarne i białe, ale również utrzymane w wyrazistej, energetycznej kolorystyce.

Baterie łazienkowe – ścienne, a może stojące?

Niegdyś bardzo popularne były baterie na pokrętła, które dziś dumnie wyparte zostały przez modele stojące. Wszystko ze względu na łatwiejszy montaż i ewentualną wymianę. Podłączane są bowiem za pomocą specjalnych wężyków elastycznych, które przytwierdza się we wcześniej zainstalowane w ścianie zaworki.

W sprzedaży dostępne są także wielootworowe baterie łazienkowe, najczęściej spotykane w przypadku baterii wannowych montowanych na cokole z płytek lub krawędzi wanny. Aby jednak nie utrudnić sobie życia, w obu przypadkach konieczne jest zapewnienie dostępu do baterii, gdyż zwykła z pozoru wymiana uszczelki może okazać się źródłem gruntownych prac remontowych. Dotyczy to szczególnie wanny obudowanej płytkami lub drewnem – wtenczas konieczny jest montaż drzwiczek rewizyjnych lub specjalnej płytki na magnesy.

Baterie z termostatem

Coraz większą popularnością cieszą się także baterie termostatyczne – prysznicowe i wannowe. Znajdują największe uznanie właśnie w przestrzeni łazienkowej albowiem w decydującym zakresie wpływają na komfort brania kąpieli lub prysznica. Gwarantują utrzymanie stałej temperatury wody, chroniąc przed poparzeniem. W sprzedaży znajdują się również modele umywalkowe.

Podtynkowa bateria łazienkowa

Z większymi poczynaniami możemy mieć do czynienia, jeśli chodzi o armaturę podtynkową. Zwykle montowana przy wannie lub pod prysznicem. Cechą szczególną jest jej postać. W zewnętrznej części znajdziemy wyłącznie wyjścia wody oraz sterownik regulacji strumienia i temperatury wody. Reszta jest schowana w ścianie. Tego typu zestawy można łączyć z innymi elementami natynkowymi, tworząc tym samym komplety do masażu wodnego. Wylewki kaskadowe, deszczownice, wytwornice pary, dysze masażowe oraz wiele innych akcesoriów możemy spotkać w ogólnej sprzedaży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ