Prywatny bar we własnym domu? To marzenie wielu osób, sprawdź jak profesjonalnie wykonać barek

Wiele osób, które mieszkają w dużych domach marzy, aby posiadać specjalne miejsca do przyjmowania gości, w którym będą mogli poczuć się jak w najlepszym barze. Oddzielne pomieszczenie wykończone w luźnym i wieczorowym stylu, pozwalające na przesiadywanie, słuchanie muzyki i picie napojów alkoholowych to doskonałe miejsce na spotkania z przyjaciółmi. Dużo osób przeznacza jedno z pomieszczeń mieszkalnych do tych celów. Szczególnie taki typ wnętrz cenią sobie panowie, gdzie mogą spotkać się z kolegami, obejrzeć mecz, wypić parę drinków i podyskutować.

W tego typu pomieszczeniu na pewno przyda się duży telewizor, przestronna kanapa, odpowiednie nagłośnienie, a także profesjonalne wygłuszenie ścian. Oprócz tego ważnym elementem ,,miejsca do schadzek” jest stolik, mini bar oraz barek przy, którym będzie można usiąść, wypić oraz zajadać przekąski.

Barek domowy bardzo przypomina wysoki stół lub wyspę kuchenną, przy której powinny znajdować się stołki barowe. Tego typu wyposażenie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach przeznaczonych do spotkań towarzyskich.

O czym należy pamiętać przygotowując odpowiedni barek domowy?

Wysokość stołu

Bardzo ważną kwestią w barku domowym jest zachowanie właściwej wysokości stołu. Optymalna wysokość barku powinna wynosić około 110 cm, wówczas będzie dostosowana do wysokości barmana lub właściciela, który ugości swoich znajomych drinkami. Wygodna wysokość dopasowana do wzrostu barmana/właściciela pozwoli przygotowywać na oczach przyjaciół rozmaite napoje i drinki. Po drugiej stornie baru, każdy z gość będzie mógł swobodnie stanąć i oprzeć łokcie na blacie lub usiąść na stołku barowym.

Rodzaj podstawy do stołów barowych

Oprócz odpowiedniej wysokości, każdy z barków powinien mieć właściwie dobraną podstawę do stołów barowych. Zapewni ona stabilność oraz wyjątkowy wygląd całego barku. Podstawy do stołów barowych najczęściej wykonywane są z:

  • żeliwa
  • mosiądzu
  • stali lakierowanej
  • stali nierdzewnej

Wybór odpowiedniej podstawy do stołów barowych zależy od potrzeb klienta oraz jego upodobań estetycznych. Podstawy do stołów barowych wybiera się według kilku ważnych czynników: kształtu stołu, rozmiaru blatu i innych. Blaty mogą mieć rozmaity kształt np. mocowane do podłoża, kwadratowe, okrągłe, rozstawne, wieloramienne lub prostokątne. Różnić się mogą między sobą również rozmiarem, do najpopularniejszych blatów zaliczymy:

  • blaty o maksymalnej długości 120 cm
  • blaty o maksymalnej długości 70 cm
  • blaty o maksymalnej długości 80 cm
  • blaty o maksymalnej długości 90-110 cm

Odpowiednio do każdego kształtu oraz rozmiaru należy dobrać właściwą podstawę do stołów barowych. Bardzo dobrze sprawdzają się podstawy do stołów barowych wykonane za pomocą technologii cięcia laserowego i stworzone z stali nierdzewnych, austenitycznych, chromo – niklowych oraz innych stali dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Wysokiej jakości podstawy powinny składać się z kolumn posiadających zabezpieczenia przeciw obracaniu się blatów oraz stopek regulacyjno-poziomujących. Przeróżnego rodzaju podstawy do stołów barowych są dostępne na mebella.

Wymiar stołka barowego

W każdym domowym barku powinny znajdować się stołki barowe, które pozwolą na swobodne przesiadywanie przy blacie. Właściwą wysokością stołka barowego jest 80 cm, zaś jego odpowiednia szerokość powinna mieć 40 cm. Tak wykonany stołek zapewni wygodny dostęp do blatu oraz utrzymanie właściwej pozycji siedzącej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ