Klatka schodowa z efektem

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu czy też bloku lub kamienicy, to klatka schodowa staje się wizytówką wnętrza. W pewien sposób  to właśnie z tą przestrzenią na samym początku spotkają się nasi goście i takie wrażenie przeniosą również na całe mieszkanie. Z drugiej strony dobrze przygotowana klatka schodowa będzie pięknie prezentować się przez długie lata pomimo intensywnej eksploatacji. I choć metod wykończenia ścian jest bardzo dużo to coraz więcej osób sięga po tynki i masy strukturalne. Tego typu materiał nakłada się na przygotowaną powierzchnię za pomocą różnego typu prac, które dodatkowo pozwolą uzyskać oczekiwany wzór przez wydrapywanie i wygładzanie masy. Poza tym tego typu strukturę można malować lub też barwić przed położeniem, by uzyskać dokładnie taki efekt, jakiego oczekujemy.

Efekt marmuru pod ręką

Modne tynki strukturalne http://dekoracje-scian.com.pl/niesamowite-dekoracje-scian-na-klatce-schodowej/ w pewien sposób imitują wygląd i fakturę naturalnych kamieni. Szczególnie często klienci sięgają po efekt marmuru, który wprowadza wyrazisty i luksusowy charakter do każdej przestrzeni, a w przeciwieństwie do pierwowzoru jest ciepły i przyjemny w dotyku. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli uzyskać oczekiwany efekt, ale również będzie trwałe i odporne na uszkodzenia, które w takich wymagających miejscach jak klatka schodowa po prostu mogą się zdarzyć. Aplikując na ścianę dekoracyjną masę, uzyskamy efekt z charakterystycznymi dla marmuru żyłkami, a będzie to i tańsze i szybsze rozwiązanie niż położenie naturalnego kamienia.

Jak uzyskać na ścianie delikatny efekt trawertynu?

Drobnoziarnisty tynk strukturalny odpowiednio położony będzie swoim wyglądem przypominać bardzo modny obecnie trawertyn. Tu efekt charakterystycznych wżerów i ubytków oraz pastelowe kolory pomogą uzyskać efekt naturalnego kamienia oraz bardzo delikatne wrażenie, które będzie świetnie prezentować się w nowoczesnych wnętrzach oraz na klatkach schodowych.

Postaw na beton

Modny efekt betonu na klatkach schodowych uzyskany za pomocą odpowiedniej masy http://beton-magnat.pl/ jest niezwykle atrakcyjny wizualnie i wpisuje się tak popularne obecnie trendy industrialne czy też minimalistyczne. Pewnego rodzaju surowość takiej ściany uzyskiwana jest charakterystycznym kolorem oraz umiejętnym położeniem, które eksponuje zacierania, ubytki, wżery, gładkie powierzchnie. To jeden z najpopularniejszych obecnie sposoby wykończenia klatek schodowych, ścian w mieszkaniach oraz miejscach publicznych. Poza niezwykłym wyglądem, który podkreśla nowoczesność wnętrz, efekt betonu będzie komponował się z innymi naturalnymi, zlanymi lub stalowymi elementami wykończenia.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ