Krzesła w stylu skandynawskim - stylowe i wygodne

Styl skandynawski to doskonały wybór dla miłośników jasnych, przestronnych, czasem ascetycznych wnętrz. Styl ma swój początek w krajach skandynawskich i jest niejako kontynuacją surowego klimatu Półwyspu Skandynawskiego. Cechuje się prostotą formy, funkcjonalnością i naturalnymi surowcami z jakich produkuje się wszystkie elementy wyposażenia wnętrz.

Jednak naturalna surowość w aranżacji przestrzeni wcale nie jest tożsama z temperaturą przyjęcia w takim domu. Kolorystyka, wygoda i dodatki zapewniają jak najlepsze wrażenia z pobytu w domu w stylu skandynawskim. 

Krzesła w stylu skandynawskim

Aby pokusić się o jak najbardziej esencjonalne określenie cech krzeseł w stylu skandynawskich potrzebnych jest zaledwie parę przymiotników: funkcjonalne, ergonomiczne, jasne, naturalne, drewniane, bielone, białe, geometryczne. Dla osób, które obawiają się białego koloru krzesła ważną informacją będzie, że styl skandynawski nie ogranicza się wyłącznie do bieli. Szczególnie krzesła w stylu skandynawskim kompletuje się często na zasadzie kontrastu. Mogą to być delikatne kolory pastelowe, ale także czerń, kolor żółty, niebieski czy granatowy. Barwy te szczególnie pięknie wyglądają z podstawowym surowcem stylu skandynawskiego czyli z drewnem, ale też z metalem.

Sprawdź również: minimalistyczne aranżacje wnętrza.

Prostota i minimalizm krzeseł w stylu skandynawskim

Do przestrzeni zaaranżowanej w stylu skandynawskim najlepiej dobrać krzesła o podobnych cechach. Zatem najlepiej zaprezentują się krzesła o prostej formie, funkcjonalnych kształtach, jasne i wykorzystujące do stelaża lite drewno. Tkanina użyta do wykończenia krzesła w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim naturalna. Dlatego najbardziej docenia się tu bawełnę obiciową. Może ona kontrastować barwą, wtapiać się w resztę kolorystyki lub stanowić miły dla oka pastelowy detal przełamujący monochromatyczne odcienie. Dowolność w tym obszarze jest bardzo szeroka. Nadrzędnym surowcem wykorzystywanym do produkcji krzeseł w stylu skandynawskim jest drewno, najczęściej jasne, chociaż nie wyłącznie. Dozwolone są widoczne detale metalowe. 

Styl skandynawski zawsze kojarzy się z wygodą. To dlatego każde z zastosowanych we wnętrzu krzeseł musi być po prostu wygodne. Nie ma tu mowy o kompromisie pomiędzy urodą a wygodą, Krzesła muszą być ergonomiczne. Aby poprawić sobie wygodę, styl skandynawski wprowadził akcesoria wnętrzarskie, przede wszystkim poduszki na krzesła. Muszą on być wykonane z naturalnych tkanin i kolorystycznie komponować się z resztą przestrzeni. Ich wygląd również powinien być oszczędny, bez frędzli czy błyszczących naszywek. 

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ