Projekt gabinetu stomatologicznego – postaw na funkcjonalność i dizajn

0
3357

Gabinet stomatologiczny musi być odpowiednio wyposażony. Zatem ważne są nie tylko sprzęty, ale również meble. Jednak poza funkcjonalnością ważny jest również dizajn, który powinien być przyjazny dla pacjentów. Wiadomo, że wizyta u dentysty wiąże się ze stresem, jednak wybierając odpowiednią aranżację można zyskać naprawdę wiele. Warto zatem znaleźć odpowiednie biuro projektowe, które wykona najlepszy projekt gabinetu stomatologicznego. Warto zatem sprawdzić ofertę luxinteriors.com.pl.

Projektowanie gabinetów stomatologicznych – bo firma ma znaczenie

Wybierając najlepszą firmę projektową zyskuje się pewność, że projekt zostanie wykonany z największym zaangażowaniem i spełni oczekiwanie nawet najbardziej wymagających. Ważne jest ustalenie konkretnych stref. Strefa pacjenta powinna zapewniać mu komfort i wygodę. Z kolei strefa lekarza powinna być funkcjonalna i sprawić, że praca będzie przebiegać nie tylko w dobrej atmosferze, ale również będzie wygodna dla lekarza, dzięki odpowiedniemu ustawieniu mebli i stolików. To sprawia, że ma on dobry dostęp do narzędzi i przyborów. Oczywiście nie można zapomnieć o strefie dla pacjentów oczekujących na wizytę. Tutaj również warto postawić na wygodę i komfort. O to wszystko zadba biuro projektowe z Gdańska.

Projektowanie gabinetów stomatologicznych – bo kolor ma znaczenie

W gabinetach stomatologicznych zazwyczaj dominował kolor zielony, jednak zamiast uspokajać dodatkowo stresował, szczególnie, że w całym pomieszczeniu czuć było charakterystyczny zapach. Na szczęście można to nazwać reliktem przeszłości, bo gabinet stomatologiczny, który ma przynosić zyski powinien być dobrze urządzony i przyjazny dla pacjentów, bo poza renomą lekarza liczy się też atmosfera. Zatem warto wprowadzić do pomieszczenia jasne barwy. Na ścianach idealnie sprawdzą się biele i jasne szarości. Można także postawić na błękity i kolory pudrowe. Oczywiście należy wybierać farby zmywalne, dzięki którym łatwo utrzymać czystość. Warto także wybrać odpowiednie płytki. Może być to gres z wysokiego laminatu, choć obecnie niezwykle ciekawą opcją jest podłoga z żywicy epoksydowej, która jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak i zarysowania. Tutaj można pozwolić sobie, na ciekawe połączenia kolorystyczne na zasadzie monochromatyczności, ale również kontrastu. Zatem projektowanie gabinetów stomatologicznych należy powierzyć projektantom z Gdyni.

Projekt gabinetu lekarskiego – wybór mebli kluczem do sukcesu

Aranżacja gabinetu stomatologicznego może być banalnie prosta, pod warunkiem dobrze wykonanego projektu. Tutaj pomocne będzie biuro projektowe Gdańsk. Zatem meble muszą być wytrzymałe, ale również zapewniać walory estetyczne. Zatem można wybrać modele wiórowe, jak i mdf. Fronty mogą być zarówno matowe, jak i laminowane na wysoki połysk. Elementy mogą być także wykonane ze stali nierdzewnej , która wyróżnia się odpornością i nie ulega korozji. Można także zdecydować się na zabudowę, zarówno w linii prostej, jak i w kształcie litery L. Warto, aby w meblach było sporo miejsca, które pomieści wiele narzędzi, jak i akcesoriów. Należy więc wybrać odpowiedni projekt, ciekawą propozycję można znaleźć w ofercie biura projektowego z Gdyni.

Projekt gabinetu stomatologicznego- wymagania najmłodszych

Najbardziej dentysty boją się dzieci. Niekiedy wizyta kończy się niepowodzeniem, gdyż zestresowane dziecko nie chce nawet otworzyć buzi. Dlatego warto zadbać również o odpowiednią oprawę dla dzieci. Zatem fotel powinien być dostosowana do potrzeb najmłodszych i zapewnić im wygodę. Warto także usunąć z ich pola widzenia narzędzia. Najlepiej, aby również jedna ze ścian była kolorowa, tutaj mogą dominować motywy bajkowe. Dzięki takim prostym trikom dzieci nie będą panicznie bać się dentysty.

Zatem aranżacja gabinetu jest bardzo ważna i może przyczynić się do większego prestiżu. Przebywanie w dobrze urządzonym wnętrzu, gdzie dominują jasne i optymistyczne kolory niewątpliwie jest przyjemniejsze i pozwala bardziej się zrelaksować.

[Głosów:7    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ