Jak wybrać fotel obrotowy dla dziecka?

Wielu rodziców staje przed dylematem, jaki kupić obrotowy fotel dla dziecka. Nauczeni zasadą, że warto oszczędzać i kupować na zapas wielu rodziców wybiera uniwersalne modele, niekoniecznie zwracając uwagę na wzrost dziecka, a przecież dopasowanie fotela dla dzieci jest bardzo istotne dla ich prawidłowego rozwoju.

Kluczowe jest zmierzenie wysokości fotela dla dziecka

Niezależnie od tego, czy obrotowy fotel dla dzieci kupujemy online, czy w sklepie stacjonarnym, kluczowe jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. W tym celu najlepiej znaleźć krzesło, które odpowiada wzrostowi dziecka. Dobrze, by stopami dotykało podłoża. Ważna jest również szerokość i głębokość siedziska. Nie powinno być zbyt duże i pozostawiać jedynie kilka centymetrów wolnej przestrzeni z każdej strony. Głębokość związana jest z optymalną wysokością podparcia dla pleców. Trzeba wymierzyć, jaka wysokość oparcia zapewni dziecku podparcie aż do wysokości łopatek. Jeśli któryś z tych parametrów nie jest wyszczególniony w opisie, a fotel dla dziecka kupujemy przez internet, zawsze można napisać do sklepu, który udzieli nam potrzebnej informacji. Ważne, by fotel dla dzieci wspierał naturalne krzywizny kręgosłupa.

Sprawdź, jakie funkcje wspomagające kręgosłup posiada fotel dla dzieci

Ergonomiczny fotel dla dziecka powinien posiadać regulowaną wysokość siedziska. Dzięki temu można zapewnić dziecku optymalne podparcie, a także wygodne korzystanie z blatu biurka. Oczywiście w zależności od tego, ile dziecko spędza czasu przed biurkiem można wybrać również model z podłokietnikami. Rzecz jasna trzeba się tu liczyć z zabraniem części przestrzeni użytkowej w pokoju dziecka, jeśli fotela dla dziecka nie można wsunąć pod blat. Warto zatem wcześniej dopasować odpowiednio wysokość biurka i fotela dla dziecka. Podłokietniki są o tyle istotne, że również stanowią wsparcie dla kręgosłupa, a w szczególności mięśni ramion. Zwłaszcza, jeśli dziecko jest starsze i pisze wypracowania czy eseje na komputerze, taki funkcjonalny dodatek będzie mu bardzo potrzebny. To również wsparcie dla tych dzieci, które swój wolny czas lubią spędzać grając w gry komputerowe. Taki ergonomiczny fotel dla dziecka sprawdza się zatem w różnych sytuacjach.

Zwróć uwagę na rodzaj kółek

Większość obrotowych foteli dla dzieci to modele z kółkami samohamującymi, co zapewnia bezpieczeństwo. Niemniej jednak takie fotele należy dobierać do rodzaju podłogi w pokoju dziecka, aby nie narazić się w krótkim czasie na koszty cyklinowania parkietu bądź co gorsza wymiany paneli. Do twardych podług najlepszym wyborem będą fotele z kauczukowymi kółkami. Nie rysują podłogi, dlatego są dla niej doskonałym wyborem. Oczywiście runo dywanu czy wykładzina pod wpływem kółek również może się przecierać. Na takie powierzchnie lepiej sprawdzają się fotele dla dzieci z plastikowymi kółkami. Jeśli wybierze się do tego matę przezroczystą, można mieć całkowitą pewność, że dywan, nie zostanie z czasem wytarty, wskutek intensywnego użytkowania.

Design fotela musi odpowiadać dziecku

O ile parametry techniczne i wytrzymałościowe fotela trzeba sprawdzić bardzo dokładnie samodzielnie, o tyle przy wyborze designu fotela warto, po wstępnej selekcji z wyżej wymienionych powodów, zasięgnąć opinii dziecka na ten temat. W końcu fotel obrotowy ma stać w jego pokoju, zatem to jemu musi się podobać. Wybór jest bardzo duży. Dziecko, które uwielbia kreskówki może wybrać model obrotowego fotela z ulubionymi animowanymi postaciami. Wiele jest również modeli zaopatrzonych w grafiki z napisami. Dziecko może wybrać również model jednokolorowy w ulubionym odcieniu, bądź z modnym pikowaniem. Materiał fotela może imitować także jeans, co będzie doskonałym wyborem dla miłośniczki mody, a grafika może nawiązywać do sportu, co z kolei przypadnie do gustu wszystkim jego fanom.

Wybór fotela obrotowego musi być przede wszystkim determinowany wzrostem dziecka i idealnie do niego dopasowany. Warto zdecydować się również na model ergonomicznego fotela dla dziecka, który posiada obicie z materiału tekstylnego odprowadzającego wilgoć. Zapewni to komfort użytkowania fotela przez dziecko nawet w upalne dni. Z kolei, decydując się na ekoskórę zapewniamy bardzo miękkie i równie wygodne siedzisko. Ważne, by materiał był wytrzymały i odporny na przetarcia, co zapewni możliwość użytkowania fotela przynajmniej przez kilka lat, jeśli dziecko z niego wyrośnie, albo znacznie dłużej, jeśli kupujemy obrotowy fotel dla starszego dziecka. Bogaty wybór modeli foteli obrotowych sprawia, że dopasuje się je stylistycznie i kolorystycznie również do aranżacji pokoju, zarówno dodatków, jak i mebli, tworząc klasycznie lub nowocześnie urządzone wnętrze.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ