Porady związane z zakupem biurka dla dziecka

W momencie, w którym dziecko idzie do pierwszej klasy, rodzice często decydują się na zakup biurka, które zapewni mu możliwość odrabiania lekcji w komfortowych warunkach. Warto jednak pamiętać, że biurko to nie tylko miejsce do nauki, ale też mebel, przy którym dziecko może realizować wiele swoich pasji.

  1. Wymiary biurka dla dziecka – jak dopasować wysokość biurka
  2. Wzrost dziecka a wysokość biurka
  3. Co powinno posiadać biurko dla pierwszoklasisty?
  4. Jak wybrać idealne biurko dla ucznia? Dobrze oszacuj potrzebną szerokość blatu

Warto więc wybrać takie biurko dla ucznia, które będzie wygodne, a jednocześnie spodoba się dziecku. Świetnym wyborem są meble wyposażone w różne schowki, dzięki czemu dziecko będzie mogło schować do nich swoje skarby.

Wymiary biurka dla dziecka – jak dopasować wysokość biurka

Zanim jednak przystąpisz wraz z dzieckiem do wybierania biurka, które będzie się wam podobało, powinieneś zacząć od określenia prawidłowej wysokości takiego mebla. W tym celu możesz skorzystać z popularnych tabel, które pokazują, jaka wysokość blatu jest odpowiednia dla konkretnego wzrostu. Poniżej znajdziesz skróconą wersję tabeli, która uwzględnia wysokość biurka a wzrost.

Przykładowo, dla dzieci poniżej 112 cm wzrostu wysokość biurka nie powinna przekraczać 46 cm. Dzieci o wzroście do 127 centymetrów powinny mieć natomiast biurko o wysokości 52 cm. Dzieci o wzroście do 142 cm mogą się uczyć przy biurku o wysokość 58 cm, a dla wzrostu do 157 cm najlepsze będzie biurko, którego blat znajduje się na wysokości około 64 centymetrów. O 6 cm wyższe biurko sprawdzi się dla wysokich dzieci, które mają do 172 centymetrów. Najwyższe biurka – a więc modele o wysokości 76 centymetrów – przeznaczone są dla dzieci, które mają powyżej 173 wzrostu.

Wzrost dziecka a wysokość biurka

Jednocześnie nie możesz zapominać o tym, że małe dzieci bardzo szybko rosną. Lepiej więc wybrać nieco wyższe biurko i w razie potrzeby skorygować różnicę podwyższeniem krzesła, aby nie okazało się, że już po kilku miesiącach nowy mebel stanie się niepotrzebny, gdyż przestanie zapewniać dziecku komfortowe warunki do nauki. Skutecznym rozwiązaniem takiego problemu jest zakup modelu, który ma regulowaną wysokość biurka dla dzieci. Dzięki temu biurko dla pierwszoklasisty sprawdzi się również w późniejszych latach nauki. Oprócz wysokości biurka trzeba również pamiętać o dobraniu prawidłowej wysokości siedziska, jednak w tym przypadku sprawa jest o wiele łatwiejsza. Nawet najtańsze krzesła do biurka mają regulację wysokości, więc można dowolnie dopasować je do wzrostu dzieci. Jednocześnie warto pamiętać, że dziecięce krzesła do biurek mają niższy udźwig niż krzesła dla dorosłych. Nie powinieneś więc korzystać z krzesła kupionego dla dziecka, gdyż może to uszkodzić mechanizm odpowiedzialny za podnoszenie i opuszczanie siedziska.

Co powinno posiadać biurko dla pierwszoklasisty?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie biurko dla dziecka kupić, nie możesz zapomnieć o szufladach lub schowkach, które nie tylko pomogą utrzymać porządek na biurku, ale też pozwolą schować te dziecięce skarby, które dziecko chce mieć zawsze pod ręką. Tego typu mebel musi mieć też odpowiednią wysokość biurka dla dziecka, ale również z tym nie powinieneś mieć problemów, jeżeli skorzystasz z powyższych wskazówek. Pamiętaj, że optymalna wysokość biurka pozwoli dziecku wygodnie odrabiać lekcje i uchroni je od bólów pleców, których najczęstszą przyczyną jest źle dobrana wysokość biurka. Jeżeli uda ci się znaleźć mebel, który będzie spełniał wszystkie te wymogi, zwróć jeszcze uwagę na kolor blatu oraz nóg, aby pasował do pokoju dziecka. Możesz też zdecydować się na uniwersalne meble w białym lub ciemnym kolorze, które powinny pasować do każdego pomieszczenia. Wbrew pozorom biurko nie musi być w tym kolorze, co pozostałe meble, gdyż może stanowić dla nich kontrast.

Jak wybrać idealne biurko dla ucznia? Dobrze oszacuj potrzebną szerokość blatu

Na koniec upewnij się, że wymiary biurka dla dziecka, które planujesz kupić, zapewnią mu wystarczającą ilość miejsca. Chociaż może się wydawać, że każde biurko pomieści wszystkie potrzebne rzeczy, to w praktyce wystarczy, że dziecko rozłoży zeszyt i dwie książki, a zapełni cały blat. W miarę możliwości wybierz więc biurko z szerokim blatem, dzięki czemu nie będzie ryzyka, że dziecko nie pomieści się na nim z pomocami naukowymi. Większe biurko daje również możliwość przesunięcia książek na bok i korzystania z komputera. Taki mebel sprawdzi się też jako miejsce zabawy.

Jak widać, wystarczy przemyśleć kilka rzeczy, aby bez większego problemu kupić nowoczesne biurka szkolne dla dzieci. Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że wybrany mebel będzie dobrej jakości i posłuży dziecku przez długi czas, mogą skorzystać z oferty popularnego sklepu internetowego, w którym sprzedawane są markowe biurka w bardzo przystępnych cenach. Wybrane biurko zostanie dostarczone bezpośrednio pod wskazany przez ciebie adres, więc nie będziesz się musiał martwić o transport zakupionego mebla ze sklepu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ