Na co zwrócić uwagę przed zakupem wentylatora stojącego

Komfort i ochłoda to dwa aspekty, jakich poszukujemy we wnętrzu domu lub mieszkania w letnie i upalne dni. Wytchnienie i ulgę w tym przypadku może przynieść wentylator stojący, który w prosty i szybki sposób można dopasować do własnych potrzeb. A Ty jaki model wybierzesz dla siebie?

  1. Rodzaje wentylatorów stojących
  2. Wydajność wentylatora – jak dopasować moc do wielkości pomieszczenia?
  3. Funkcje wentylatora stojącego, na które warto zwrócić uwagę?
  4. Jaki wentylator strojący wybrać – podsumowanie

Rodzaje wentylatorów stojących

Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych modeli, które różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, mocą i przeznaczeniem. Wśród bogatej oferty dostępne są: wentylatory kolumnowe, wentylatory kolumnowe z funkcją jonizacji, wentylatory na biurko, wentylatory z nawilżaczem, wentylatory ścienne czy wentylatory podłogowe. Wentylatory to małe i proste urządzenie, które oczyści powietrze i jednocześnie schłodzi je. Wspomniane rodzaje wyróżnia charakterystyczna budowa, ale i przeznaczeniem. Dlatego warto dowiedzieć się, jak dopasować moc urządzenia do wielkości pomieszczenia uwzględniając równocześnie wydajność wentylatora. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Na moc urządzenie, jego wydajność a może na głośność pracy wentylatora?

Wydajność wentylatora – jak dopasować moc do wielkości pomieszczenia?

Wybierając wentylator należy uwzględnić nie tylko jego wydajność, ale i kilka ważnych parametrów. To także miejsce, w jakim w przyszłości stanie zakup. Dlatego w pierwszej kolejności należy wziąć pd uwagę, gdzie stanie zakupiony wentylator? W łazience, w kuchni czy w pomieszczeniu, gdyż każde z tych pomieszczeń posiada inną charakterystykę. Na etapie wyboru nowego wentylatora należy także uwzględnić fakt, czy dany pokój posiada okno czy też nie. Są to kwestie, które wpływają na parametr  jakim jest strumień objętości wymienianego powietrza. Wyrażony jest on w metrach sześciennych na godzinę, czyli m3/h. W większości przypadków wystarczy już wydajność 30 m3/h, jednak gdy szukamy bardziej uniwersalnego produktu warto wybrać model o charakteryzujący się wydajnością – 50 m3/h. Wspomniana wydajność wymiany powietrza określona jest w normach. Jednak można to również szybko i łatwo wyliczyć poprzez przemnożenie wysokości, szerokości i długości pomieszczenia, co pozwoli określić minimalną wydajność urządzenia.

Funkcje wentylatora stojącego, na które warto zwrócić uwagę?

Wentylator stojący to najbardziej uniwersalne urządzenie, po które chętnie sięgają konsumenci. Posiada ono wiele zalet, a wśród nich przede wszystkim kompaktową obudowę i zróżnicowaną wielkość. Dzięki temu można dopasować produkt do własnych potrzeb, wybierając na przykład wentylator biurkowy lub wentylator podłogowy. Warto podkreślić, że wentylatory te różnią się między sobą przede wszystkim mocą oraz możliwością regulacji generowanego nawiewu przez urządzenie. Są to parametry, które wpływają bezpośrednio na jakość użytkowania wentylatora. Dlatego też warto wypróbować działanie kilku modeli, nim podejmie się decyzję o zakupie. Doskonałym uzupełnieniem samodzielnej analizy funkcji wentylatorów stojących jest zasięgnięcie rady u wykwalifikowanej i doświadczonej obsługi sklepu. Posiadają oni bardzo często sporą wiedzę na temat posiadanego asortymentu, jak i znają opinie klientów. A to niezwykle cenna wiedza w trakcie podejmowania decyzji o zakupie. W trakcie zakupu warto również uwzględnić jeszcze dwa parametry, jak: głośność pracy wentylatora (wyrażona w dB) oraz moc urządzenia (wyrażona w W). Pierwszy parametr wpływa na komfort użytkowania, a drugi bezpośrednio przekłada się na obciążenie budżetu domowego.

Jaki wentylator strojący wybrać – podsumowanie

Możliwości, jakie oferuje rynek wentylatorów jest sporo. Dlatego jego zakup często bywa trudny dla wielu konsumentów. Należy podkreślić, że wentylatory to urządzenia, które skutecznie pomagają walczyć z panującym upałem. Wentylator domowy charakteryzuje się kompaktową budową i solidną podstawą. Model ten doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Wentylator kolumnowy to najnowocześniejsze urządzenie z tej kategorii, które posiada wiele zalet. Nie zajmuje sporo miejsca, wygląda bardzo estetycznie i może posiadać dodatkowe funkcje, jak jonizację powietrza czy kilku stopniową regulację pracy wentylatora. Funkcja jonizacji powietrza występuje w wybranych modelach, jednak to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Z pewnością spełni ona wiele oczekiwań wymagających klientów, jak i astmatyków lub alergików. Pozwala doskonale wysycić powietrze i jednocześnie je nawilża, dzięki czemu jest ono znacznie przyjemniejsze dla domowników. Jednym z najczęściej występujących modeli wentylatorów jest wentylator podłogowy, który jak nazwa wskazuje może stać na podłodze. Posiadają one najszerszy zasięg oscylacji urządzenia oraz bardzo zróżnicowaną moc. W trakcie zakupów warto kierować się nie tylko designem, ale i kubaturom pomieszczenia. Pozwoli to wybrać odpowiednie urządzenie do każdego mieszkania lub domu!

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ