sztućce Amefa na 6 osób

Alternatywą dla dużego, wieloczęściowego kompletu sztućców obiadowych jest znacznie mniejszy zestaw, bo zwykle składający się z zaledwie 24 elementów. Przykładem mogą być sztućce Amefa na 6 osób. To dobry wybór na skromniejszy prezent i idealna opcja dla osób, które nie organizują dużych spotkań rodzinnych czy innych imprez związanych z przygotowaniem eleganckiego nakrycia stołu dla kilkunastu osób. Co najczęściej wchodzi w skład takiego kompletu?

Sztućce obiadowe

Podstawą zestawu sztućców dla 6 osób są oczywiście sztućce obiadowe, czyli łyżki, widelce i noże stołowe. Są one nieodłącznym elementem każdej zastawy stołowej, mają taką samą wielkość, a dzięki identycznej stylistyce wykonania, doskonale komponują się z eleganckim nakryciem stołu. Obiadowe sztućce Amefa dla 6 osób to łyżki przeznaczone są do jedzenia zup, ewentualnie potraw jednogarnkowych, zastępujących tradycyjny obiad dwudaniowy. Widelce i noże przeznaczone są do dań głównych. Widelce stołowe mają cztery, dość długie zęby, a noże gładkie lub delikatnie ząbkowane ostrza. Noże wykorzystuje się do krojenia, najczęściej mięsa. W zależności od wersji zestaw sztućców może być również powiększony o dodatkowe akcesoria, na przykład o komplet mniejszych sztućców do przystawek lub o sztućce deserowe. W niemal każdym podstawowym komplecie, prócz sztućców obiadowych, znajdziemy również łyżeczki do kawy i herbaty.

Dodatkowe sztućce

Większe zestawy sztućców dedykowanych sześciu osobom zwykle wzbogacone są o dodatkowe, przydatne akcesoria. Ich nieodłączną częścią są oczywiście małe łyżeczki, które zwyczajowo określa się mianem łyżeczek do herbaty lub kawy. Oczywiście z powodzeniem można wykorzystać je również w charakterze sztućców do deserów – lodów czy ciast. W przypadku bardziej eleganckich okazji do ciast podaje się jednak nie łyżeczki, a drobne widelczyki. Rozbudowany zestaw sztućców może być wzbogacony o tego typu elementy, wówczas będzie się składał z co najmniej 30 części. W większych kompletach znaleźć możemy także takie akcesoria jak łyżeczka do cukru czy łopatka do ciasta. Oczywiście w sprzedaży znajdziemy również samodzielne zestawy deserowe, takie jak sztućce Amefa dla sześciu lub dwunastu osób.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem podstawowego zestawu sztućców Amefa dla 6 osób, w jego składzie znajdziesz sztućce obiadowe i łyżeczki do herbaty. Możesz również zdecydować się na zakup zestawu deserowego lub sięgnąć po bardziej rozbudowany komplet składający się z większej liczby elementów, w tym pojedynczych sztućców o specjalnym przeznaczeniu, takich jak łyżeczka do herbaty czy łyżka do wazy.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ