Wyjątkowość uchwytów muszlowych

0
1191

Każdy mebel musi posiadać jakiegoś rodzaju uchwyty, pozwalające na swobodne otwieranie drzwiczek. Powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, ale także spełniać funkcję estetyczną. W mieszkaniach, które urządzane są na styl skandynawski, idealnym wyborem bez wątpienia będą modele muszlowe. Przypatrzmy się im bliżej i poznajmy cechy, które sprawiają, że są tak niezwykłe.

Charakterystyka uchwytów muszlowych

Bez wątpienia są to jedne z najbardziej charakterystycznych, skandynawskich uchwytów, które właśnie na tych chłodnych, północnych terenach zostały rozpowszechnione, by następnie podbić serca ludzi na całym świecie. Ich charakterystyczną cechą jest specjalne wgłębienie, pozwalające na łatwe schwytanie ich w rękę.

Ich szczególną zaletą jest rodzaj montowania. Uchwyty muszlowe zazwyczaj montuje się w trzech, nieco rzadziej w dwóch punktach, nie wymaga to jednak pozostawiania odstępu pomiędzy drzwiczkami a framugą lub blatem. Dzięki temu uzyskuje się bardzo gładki, estetyczny wygląd każdego mebla.

Jednocześnie są one stosunkowo małe, do uchwycenia wymagają jedynie niewielkiego fragmentu. W efekcie pozwalają na zmniejszenie wymaganego dla siebie miejsca.

Połączenie różnorodnych form estetycznych

Klasyczne, najczęściej spotykane uchwyty, mają kształt podłużny lub okrągły. Są one zazwyczaj bardzo eleganckie i uważane za stosunkowo tradycyjne, a przy tym uniwersalne. Równie często spotyka się uchwyty krawędziowe, które odznaczają się wysoką wygodą użytkowania. Pozwalają na łatwe schwytanie i poruszanie drzwiczkami, sprawiając, że każdy, kto się nimi kiedyś posługiwał, chętnie wybiera je po raz kolejny.

Uchwyty muszlowe łączą w sobie elementy wszystkich tych trzech typów. Są równie wygodne jak krawędziowe, a jednocześnie eleganckie jak tradycyjne podłużne i okrągłe uchwyty. Dzięki temu zachowują pełną estetykę i funkcjonalność, doskonale sprawdzając się w różnorodnych pomieszczeniach. Wystarczy wybrać odpowiedni model ze strony skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe-muszlowe, aby rozkoszować się jego wygodą.

Gdzie warto wykorzystać uchwyty muszlowe?

Ze względu na swoją estetykę oraz niewielką ilość przestrzeni, jaką zajmują, uchwyty muszlowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, które cechuje nowoczesny styl minimalistyczny. Prostota i wygoda przesądzają o ich wykorzystaniu w wielu wnętrzach industrialnych, w których metalowe, skromne dodatki sprawdzają się doskonale.

Ze względu na swoje pochodzenie, uchwyty muszlowe doskonale zaprezentują się również w mieszkaniach skandynawskich. Ich kształt i nazwa przywodzą na myśl muszlę, nie jest więc dziwne, że chętnie wybierają je osoby kochające żeglarstwo, które decydują się na marynistyczny wystrój domu.

Przy których meblach warto je umieścić? Uchwyty tego typu sprawdzą się praktycznie w każdym zakątku domu. Idealnie pasują do kuchni i łazienki, ale można je wykorzystać także w salonie czy sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ