Piękne okno na świat

Urządzając nowy dom czy mieszkanie musimy pamiętać o wielu niezwykle ważnych aspektach tworzonej aranżacji. Od wyboru ogólnego charakteru, stylu w jakim ma być utrzymane wnętrze, przez decyzje dotyczące rozkładu pomieszczenia i zapewnienia komfortu codziennego życia całej rodzinie, aż do wszelkich detali. To właśnie te drobiazgi tak naprawdę nadają wnętrzom klimat i niepowtarzalność, której potrzebujemy, aby nazwać je domem.

Firany i zasłony – jakie są trendy?

W ostatnich latach trendy w aranżacji wnętrz koncentrowały się przede wszystkim na nowoczesnym, raczej minimalistycznym wystroju. Kierunek skandynawski dyktował sposób urządzania prostych i praktycznych wnętrz, w których często nie było miejsca na firany i zasłony w oknach. W najlepszym razie rekomendowano używanie wewnętrznych rolet, czy nowoczesnych żaluzji. Obecnie trend nieco się odwrócił i w wystroju wnętrz stawiamy nie tylko na praktyczny aspekt dodatków, ale i na różnorodne style, które zmieszane stanowią o wyjątkowości naszego domu. Jeśli pomieszczenie utrzymane jest w jednolitych barwach, doskonale sprawdzą się zasłony w intensywnym kolorze, które przyciągną wzrok każdego gościa. Taki akcent idealnie współgra zwłaszcza z nowoczesnym stylem wnętrz. Jeżeli jednak dom zaaranżowany został w stylu klasycznym lub glamour, firany i zasłony powinny stworzyć z wnętrzem spójną całość. Wówczas najlepszym wyborem okażą się zapewne bogato zdobione zasłony z cięższych materiałów.

Firany nowoczesne czy tradycyjne?

Nie tylko nad wyborem zasłon warto dobrze zastanowić się w trakcie projektowania nowego mieszkania lub domu. Okna to przecież, jak od dawna mawiano, „oczy domu”, dlatego należy poświęcić im nieco uwagi. Firany nowoczesne to szeroka gama różnych tkanin i wzorów, które jednak z zasady nie są bogato zdobione. Jeśli więc zależy nam na tym, aby pomieszczenie zachowało nowoczesny charakter, firany i zasłony powinny tworzyć spójny obraz. Dla kogo zatem polecane są tradycyjne firany? Zdania specjalistów zajmujących się projektowaniem wnętrz są nieco podzielone. Większość jednak twierdzi, że tradycja obroni się sama i tak naprawdę jeżeli wystrój pomieszczenia nie jest typowy, niełatwo zaliczyć go do klasycznego, nowoczesnego, glamour itp. postawienie na tradycyjne firany stanowi najlepsze rozwiązanie.

Sklep z firanami – stacjonarny czy online?

W dobie nowoczesnych technologii przywykliśmy do dokonywania wielu zakupów przez Internet. Czy również w przypadku wyboru firan lub zasłon warto skorzystać z tej metody? Sklep Firantex, w którym możemy wygodnie, szybko i dokładnie obejrzeć proponowane wzory na pewno ma wiele zalet. Jeżeli jednak nie dysponujemy wiedzą dotyczącą materiałów, warto wybrać sklep z firanami w wersji tradycyjnej. Tam każdą tkaninę możemy dotknąć, zmarszczyć kilkukrotnie i sprawdzić jak będzie prezentowała się w różnych wersjach itp.

Okna w naszych domach i mieszkaniach często mówią o domownikach więcej, niż się spodziewamy. Szczelnie zasłonięte niezależnie od pogody? Niedbale zsunięte do boków, albo przepięknie ułożone i zawsze śnieżnobiałe? Bez wątpienia warto zadbać o odpowiednią oprawę okien nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od strony naszego domu, aby zawsze czuć się w nim komfortowo i móc z przyjemnością patrzeć na świat przez pięknie ozdobione okna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ