Normann Copenhagen - minimalistyczne meble z duszą

Skandynawski design zdobył serca wielu osób na całym świecie, również w Polsce. W coraz większej liczbie projektów widać wpływy norweskie, szwedzkie i duńskie. Ci ostatni, przodują wśród krajów skandynawskich w świetnym wzornictwie i słyną z produkcji duńskich mebli. Meble te łączą tradycję i prostotę skandynawską z odrobiną ekstrawagancji. Poznaj jedną z najgorętszych marek – Normann Copenhagen. 

O firmie

Normann Copenhagen to duńska firma projektowa, której misją jest tworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów w prostym i nowoczesnym wzornictwie, które wytrzymają próbę czasu. Innymi słowy, te duńskie meble rzucają wyzwanie konwencjonalnemu myśleniu i patrzeniu na sprawy, tak aby zwykły-niezwykły wygląd był genialnie ze sobą połączony. 

Firma została założona w 1999 roku przez Jana Andersena i Poula Madsena. Marka Normann Copenhagen obejmuje szeroką, różnorodną i stale rosnącą kolekcję mebli, oświetlenia, tekstyliów i akcesoriów do domu. Produkty są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie i po drodze zgromadziły już ponad 80 nagród za niepowtarzalne, wyjątkowe wzornictwo.

Rozwój duńskiego wzornictwa

Swoją przygodę z designem firma rozpoczęła od skromnej i mało wyróżniającej się na tle konkurencji oferty lamp do samodzielnego składania i dodatków do wnętrz. Z czasem jednak ofertę Normann Copenhagen poszerzono o bestsellerowe krzesła, stoły i stoliki, sofy oraz pufy. Meble tej marki urosły teraz już niemal do rangi mebli kultowych i bardzo pożądanych przez konsumentów z całego świata. Meble, lampy i dekoracje do wnętrz tej duńskiej marki zmieniają konwencjonalne myślenie, urzekają formą i wysmakowanymi kolorami. Przedsiębiorstwo nie osiada na laurach i z uwagą śledzi  nadchodzące i pojawiające się trendy, zawsze oferując produkty dopasowane do obecnej mody. 

Salon marki w Kopenhadze

Będąc na wycieczce w stolicy Danii warto odwiedzić firmowy salon marki. Tam, duet wyrafinowanych projektantów pokazuje kompletną rzeczywistość obrazującą przekaz marki – od ubrań, butów i akcesoriów po meble. Wszystko to jest utrzymane w magicznej konwencji surrealistycznego minimalizmu. Koncept marki często określany jest jako eksperymentalny, co bardzo dobrze widać w wyreżyserowanej przestrzeni w sklepie. Każda umieszczona w salonie kompozycja jest pod stałym nadzorem projektantów, tworząc niesamowite wrażenie i regularnie ukazując inny aspekt działalności marki. 

Dobra opinia

Jak mówią znawcy desigu i sztuki skandynawskiej, w tym wzornictwa duńskiego, dzięki wizji przekraczania granic i skandynawskich zasad projektowania, Normann Copenhagen tworzy unikalne i nowoczesne produkty, które nie przypominają klasycznego wnętrza domu.

Jeśli chcesz obejrzeć przykładowe projekty marki Normann Copenhagen, koniecznie odwiedź stronę autoryzowanego sprzedawcy: designzoo.pl. Liczne propozycje tradycyjnych i bardziej współczesnych produktów z pewnością wprawią Cię w zachwyt, a być może nawet przekonają do zakupu. Zobacz teraz! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ